Uus müügihitt on murutraktor

Krista Taim 07. juuni 2006, 00:00

Aiatehnika müüjad kinnitavad, et nii häid aegu nagu praegu ei mäletagi, kus murutraktorid oleks kuum kaup ja müük kasvab kordades. Müüjate sõnul on põhjusi mitu: elujärje paranemine, suurema maaga maakodud ning lihtsustunud liisingu- ja laenuvõimalused.

Ehitus Service'i jaemüügidirektori Rauno Haabmetsa sõnul on veel vara müüginumbreid võrrelda, sest suvi on hilisem ja juunis alles põhihooaeg algab. "Kui aga vaadata esimese viie kuu numbreid, on murutraktorite müük kasvanud võrreldes möödunud aastaga üle kahe korra. Bensiinimootoriga muruniidukite müük on sel aastal olnud 30% suurem kui aasta tagasi samal perioodil. Elektriliste muruniidukite müük on kasvanud suurusjärgus 40%, aga teisalt on samas suurusjärgus kahanenud mehaaniliste käsiniidukite müük," ütles Haabmets.

Ehitus Service'i ostujuhi Mikko Metsari sõnul liigub niidukite müük kvaliteetsemate niidukite poole, millel on suuremad rattad ja niidulaius. Sealt edasi järgmine samm ongi traktor.

Kui paarihektarist maad muruniidukiga niita, kulub selleks kõvasti aega ja jalavaeva, traktoriga on asi märksa lihtsam. Aasta tagasi avatud Expomarketi juhataja Airi Tilga sõnul ostavad murutraktoreid nii suvekodude omanikud kui ka talupidajad. "Kui tavaliselt on niidukid olnud hooajaline kaup, siis sel aastal on müük olnud stabiilne ja ostetud on aastaringi," selgitab Tilk. Nii näiteks osteti sel aastal esimene muruniiduk 2. jaanuaril. Praeguseks on müük kasvanud keskmiselt kahele traktorile päevas. Kauplus toimetab ka ise kauba soovitud punkti kohale, kaugemad punktid Tallinnast on olnud Räpina, Narva ja Tõstamaa.

Aiatarvikute maaletooja ASi Mecro tootejuht Urmas Prints kinnitab samuti, et traktoritel on minekut. "Eriti hästi müüvad keskmise ja kallima hinnaklassiga MTD ja YardMani traktorid," räägib Prints. Ostjateks on tema sõnul nii haljastusfirmad kui ka eraisikud. "Märgata on turu kasvu, inimestele on murutraktori ostmine jõukohane. Ka on võimalik kasutada erinevaid finantseerimisskeeme, teeme näiteks koostööd Hansaliisinguga ning suur osa ostjatest ostab liisinguga," lisab Prints.

Husqvarna Eesti OÜ Partneri ja Flymo kaubamärkide müügi- ja turundusjuhi Tarmo Jänese hinnangul on kiiresti kasvanud just kallimate muruniidukite ja -traktorite müük. "Mitte ainult meie tooteid, vaid kogu turgu arvestades võiks see olla 20-30%," sõnas Jänes. "Kui elamuehituses algasid head ajad paar aastat tagasi, siis nüüd on jõudnud selle järelmõjud ka teistesse sektoritesse ja müügi kasv on tulnud just erasektorist," tõdeb ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing