Merko võitis Viru vangla riigihanke

Ralf-Martin Soe 12. juuni 2006, 00:00

"Arvatavasti oli Merko kõige odavam. Nii nagu riigihangetel tavaks on, võidab ümbrike avamisel kõige odavam pakkumine," ütles riigihankel osalenud Skanska EMV juhatuse esimees Jaanus Otsa.

"Kõik pakkumisel osalejad garanteerisid, et valmimine jääb tähtaja raamidesse, selleks tuleb suure tõenäosusega ehitada kahes-kolmes vahetuses, mis on kallim," ütles Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Jaak Saarniit. Plaani järgi valmib vanglakompleks 2007. aasta detsembris.

Saarniit kommenteeris, et Merko pakkumine oli järgnevatest selgelt odavam, teised jäid vahemikku 814-825 miljonit.

Esialgsete plaanide järgi hinnati vangla ehituse maksumuseks 500 miljonit krooni, kuid see ei osutunud realistlikuks seoses ehitushindade tõusuga jaanuaris, lisas Saarniit. Kokku läheb vangla hinnanguliselt maksma 1,2 miljardit krooni.

Saarniidu sõnul allkirjastab Riigi Kinnisvara lähipäevadel sise- ja justiitsministeeriumiga kapitalirendilepingu. "Hetkel on see suurim riigi ehitusprojekt, kuid peagi ületab seda rahaliselt projekt "Koolid korda"," sõnas Saarniit.

Pakkumisdokumendid võtsid välja seitse ettevõtet, kellest pakkumise esitasid neli: Skanska EMV, Eesti Ehitus, Merko Ehitus ning ühispakkumisena Estconde-E ja Celander Ehitus. Hankekomisjon tunnistas kõigi nelja ettevõtte esitatud pakkumise nõuetele vastavaks.

Pakkumise võitja Merko ei soostunud vanglaga seonduvat Äripäevale kommenteerima.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing