Multimeediatelefoni mahub tuhandeid MP3-faile

Andres Kruusimäe 13. juuni 2006, 00:00

Esmamuljet Nokia N91 mudelist võib kirjeldada sõnaga kobakas. 164 grammiga kuulub telefon kahtlemata raskekaaluliste alagruppi, jäädes napilt alla kommunikaatoritele Nokia 9300 ja 9500.

N91 on esimene Nokia loodud aparaat, mille metalse kesta all tuksub neljagigabaidine kõvaketas. Suur maht on orienteeritud peamiselt multimeediarakenduste (muusika ja video) säilitamisele, näiteks võib telefoni salvestada kuni 3000 MP3-formaadis muusikapala.

Ka muud telefoni välised jooned viitavad otseselt kasutaja eeldatavale muusikalembusele - esipaneelil ilutseb suur lükandklapp lugude edasi-tagasi kerimise ja pausinupuga, klapi alla libistamisel avanevad tavapärased, kuid veidi väikesevõitu numbri- ja menüünupud.

N91ga astus Nokia suure sammu tavapäraselt disainirajalt kõrvale, kuna aparaat meenutab esimesel hetkel pigem juhtimispulti.

Sisust rääkides on see standardne 3G-telefon kahemegapikslise kaamera ja Bluetoothiga, eraldi äramainimist väärib WiFi tugi.

Koheselt torkab aga silma telefoni aeglane töötempo - ka MP3de esitamisel tekkisid telefonil lugude vahetamisel n-ö mõttepausid, sama võib tajuda ka menüüs liikumisel. Korra õnnestus telefon ka kokku jooksutada, seega võib aegluses süüdistada momendil liiga toorest tarkvara.

See Nokia üks väheseid õrnemale soole orienteeritud tooteid peaks oma šiki välimusega panema naisterahvaste südamed kiiremini põksuma. Telefoni üheks elegantsemaks trumbiks on 180 kraadi pööratav liigendkorpus ning selle klaasi, nahka ja metalli imiteeriv pealispind.

Klapi avanemisel pääseb telefoni loendmenüüsse, milles orienteerumisel vähemalt Nokia telefonide omanikel raskusi ei teki (tegu on mitte Symbiani, vaid klassikalise menüüsüsteemiga, mille väljanägemist saab kasutaja muuta). Tagapaneeli kaamera saab pildistamisega edukalt hakkama, ka MP3-helid on rahuldava kvaliteediga, jäädes siiski Sony Ericssoni samas hinnaklassis mudelitele alla.

Andmete vahetamiseks kasutatakse Bluetoothi, samuti on telefonis FM-raadio, mida saab kuulata käed-vabad-seadmega. Nokia komplektis on veel ka spetsiaalne disain-telefonikott ja kanderihm.

Nokia 7370 puhul võiks nuriseda mälu üle, kuna kümme megabaiti kipub tänaste võimaluste juures väheseks jääma. Teisest küljest pole 7370 puhul tegu tööriista, vaid rohkem aksessuaariga, millele pole vaja liiga kõrgeid nõudmisi esitada. Aku võimaldab 2-3päevase aktiivse kasutamise. Nokia 7370 on telefoniturul üks maitsekamaid tooteid, kindlasti on tegu ka väärika kingitusega.

See liugkorpusega 3G telefon on mõeldud inimesele, kes hindavad suurt ja teravat TFT-ekraani ning mugavaid klahvinuppe. Klassikaliselt lihtsa menüüsüsteemiga harjumine võtab mõne minuti ning on ideaalne kasutajale, kes ei soovi suhteliselt keerulise Symbiani operatsioonisüsteemiga lähemalt tutvuda.

Kiidusõnu väärib telefoni sisselülitamisele kuuluv aeg ja menüükiirus. Muude parameetrite poolest täidab 6280 enamiku kasutaja soovidest: 3G, kahemegapiksline kaamera, diktofon, piisavalt hea kvaliteediga MP3-tugi ja Bluetooth ning infrapunaühendus. Tähelepanuväärne on videoresolutsioon ehk siis tervelt 640×480 VGA režiimis.

Nagu ikka, on suure ekraaniga telefonidel murelapseks aku kestvus. Nokia 6280 aku peab normaalse kasutamise korral vastu 2-3 ööpäeva.

Nokia 3250 meenutab mõõtudelt ja töntsakuselt N90t. Omapäraseks teeb 3250 ka kummalegi poole 180 kraadi pööratav kahelt poolt nuppudega kaetud alaosa. See muudab keeramisel telefoni muusikamängijaks ja vastupidi.

Võrreldes muude Symbiani operatsioonisüsteemi telefonidega, teenib 3250 aplausi menüü kiirusega, olles üks väheseid tõepoolest nobeda menüüga Nokia telefone.

Siiski ei pääse aparaat nagu enamik nutitelefone komistuskivist - mitmete funktsioonide kasutamise korral tuleb telefoni laadida korra ööpäevas. Kui vähesed kitsaskohad kahe silma vahele jätta, võib Nokia 3250 hinnata tubli neljaga.

Eelmise mudeli K750i edust tiivustatud Sony Ericsson jätkab analoogsete aparaatide valmistamist. W810i on W800 otsene järeltulija ning Sony Ericssoni Walkman-seeria momendil turul müügisolevatest mudelitest uusim.

Nagu uuemate mudelite puhul kombeks, on siingi komplekti lisatud 512megabaidine Sony Memory Stick PRO Duo mälukaart ning kvaliteetsed kõrvaklapid.

Kahemegapiksline kaamera lubab pildistada printimisväärseid fotosid, fotokvaliteediga lüüakse isegi Nokia tippmudeleid (sama kehtib heli kohta).

W810i aku peab aktiivse kasutamise (pildistamine, sage MP3de kuulamine, WAPis surfamine, Bluetoothiga andmete vahetamine) korral vastu ligi kolm ööpäeva.

K800 puhul on tegu Sony Ericssoni poolt tõenäoliselt järgmise eduka "kassahitiga" - kõik hea, mis osutus varasemates telefonides menukaks, sisaldub koos uuendustega mudelis K800. Erilist tähelepanu on pühendatud telefoni fotokaamerale, mis on lausa 3,2megapiksline, kaamerale on lisatud värinat vähendav stabilisaator, võimendatud välku ja automaatset fookustamissüsteemi. Telefoni esipaneelil asuv teine kaamera on mõeldud 3G-kõnede jaoks.

Tohutu, 466megabaidise telefonisisese mäluga kuulub K800 mobiiltelefonide esiridadesse.

Menüü kiiruse osas ei saa K800-le midagi ette heita, küll võib nuriseda nn juhtkangi üle, mis on surutud liiga sügavale korpuse sisse ning nõuab kasutajalt menüüs liikumisel omajagu näpuosavust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing