GM allkirjastas venelastega lepingu uue tehase ehitamiseks Peterburi

ÄP 16. juuni 2006, 00:00

Venemaa president Vladimir Putin ja General Motorsi juhatuse esimees Rick Wagoner allkirjastasid lepingu, mis toob Venemaale 115 miljoni dollari suuruse investeeringu ehitamaks uut autotehast.

2008. aasta teisel poolel peaks uus tehas juba tööle hakkama ja suutma toota 25 000 autot aastas. Tootma hakatakse uusi Chevrolet Captiva maastureid ja hiljem ka väikekeskklassi autosid.

Tegelikult hakatakse Captivasid Peterburis tootma juba selle aasta septembris, kuid uude tehasesse kolitakse siis, kui see valmis saab.

Teisipäeval suure investeeringu teatamisel ütles Rick Wagoner, et uue tehase ehitamine näitab, kui oluline on kiiresti kasvav Venemaa turg General Motorsi jaoks: "Koos uue tehasega suudab GM Venemaal aastas toota üle 100 000 auto."

Uues tehases hakkab tööle üle 700 töölise. Paljusid kohalikke elanikke ja tulevasi töötajaid hakatakse juba praegu koolitama. GMi kõige paremini Venemaal müüv mark on Chevrolet, mida on tänavu viie kuuga sinna juba üle 35 000 ühiku müüdud. Enne oli Chevrolet Venemaal müügilt teine mittekohalik mark, kuid aprillis hõivas kuulus Ameerika autotööstuse pärl esikoha.

GM on Venemaal aktiivselt tegutsenud juba aastast 1992. Uus tehas tuleb lisaks kahele juba olemasolevale Kaliningradis ja Togliattis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing