Peek maksab endale 24 mln krooni dividende

Anne Oja 20. juuni 2006, 00:00

Osaühing Monteray Holdings maksab oma ainuomanikule ja juhatuse esimehele Toomas Peegile 2005. aasta kasumist dividende 24 miljonit krooni.

"Kohe, kui saan paraadi kaelast ära, siis otsustan, mis selle rahaga teen," kommenteeris praegu aktiivselt võidupüha paraadi korraldav Peek. "Ma pole jaanuarikuust saadik jõudnud tegeleda ühegi isikliku asjaga."

Aasta tagasi maksis Peek endale osaühingu kasumist dividende 20,1 miljonit krooni ning kaks aastat tagasi 15,13 miljonit krooni.

Monteray Holdings on investeerimisfirma, mille tulu pärineb lõviosas oma tütarettevõttest, Neitsisaartel registreeritud firmast Gillworth Holdings Inc. Nimetatud firma tekkis Peegil aastaid tagasi seoses oma osaluse müügiga tänases operaatorfirmas Tele2.

Sellesama osaluse müügiga on seotud ka maksuvõlg, mille Peek on kohtus vaidlustanud. Maksuameti kinnitusel ulatub Peegi võlg kuni 25 miljoni kroonini, millest otsene võlg moodustab 13,5 miljonit krooni ja intress ülejäänud osa. Tänavu kevadel jättis Tallinna halduskohus maksuameti nõude jõusse. Peek kaebas halduskohtu otsuse edasi ning võib arvata, et lõplik selgus saabub alles pärast riigikohtu otsust.

Maksuamet süüdistab Peeki ja teisi ASi Levicom kunagisi omanikke maksudest kõrvalehoidmises, kuna firma aktsiatega tehti 1999. aasta jaanuaris kaks järjestikust tehingut, kus algul oli aktsiate väärtus 700 000 eurot ning juba kahe päeva pärast 45 miljonit eurot.

Kõik toonased Levicomi omanikud peale kanadalase Markus Pedriksi vaidlevad Eesti maksuametiga täiendava maksustamise pärast. Kui Toomas Peek ja Tõnis Palts on oma esimese kohtuotsuse juba kätte saanud, siis Ants Prümmeli, Meelis Paltsu ja Liivi Pehki kaebused on alles arutusel.

Maksuamet asus Levicomi maksuasju uurima 2002. aastal. Ameti hinnangul kasutas Tõnis Palts koos oma äripartneritega offshore-firmat Levicom N.V-d maksude edasilükkamiseks ja ASi Levicom ülejäänud aktsiate väärtuse tõstmiseks. Levicomi omanikud on end seevastu kaitsnud väitega, et isiklikku tarbimisse võetud rahalt on nad tulumaksu korralikult tasunud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing