Haiglate toitlustaja toibub juhtimisvigadest

Kaarel Kuusk 05. juuli 2006, 00:00

2000. aastal asutatud ASi Eesti Eine suuromanik on Rootsi kapitalil põhinev Askembla Growth Fund, mis fondi esindaja Hanno Riismaa sõnutsi plaanib tegevust laiendada ja ettevõttesse täiendavalt 10 miljonit krooni investeerida. "Põhitegevus jääb siiski Tallinna ja Harjumaale, aga laiendame oma haaret ka Skandinaaviasse, sügisel käivituvad ka hotellide ja restoranide toitlustamise projektid," sõnas Riismaa.

Eesti Eine on aastaid kahjumit tootnud, mis firma praeguse juhi Merike Tootsi sõnutsi on põhjustatud ennekõike endiste juhtide vigadest. "Vaatasime ettevõtte senised tegemised üle ja lõpetasime projektid, mis olid selgelt ebarentaablid," lausus Tootsi.

Riismaa ütles, et nende hulka kuulus näiteks Narvas Kreenholmi ja koolide toitlustamine tütarettevõtte Mann Grupp kaudu. "2005. aastal õnnestus kahjumit vähendada 6 miljoni kroonini, praeguseks peaksime juba nullis olema," märkis Tootsi.

2004. aasta majandusaruandest jäävad silma tehingud ligikaudu poole miljoni krooni ulatuses, mille puhul Eesti Eine on ostnud kaupu või teenuseid OÜ-lt Norax Invest ja ASilt Nehatu-3.

Neist esimene on Eesti Eine endise juhi Raul Normaku ainuomanduses, juhatuses oli 2004. aastani ka endine Weroli juht Erki Aavik.

Nehatu-3 nõukogus istuvad samuti Erki Aavik ja Raul Normak, viimasele kuulub Nehatu-3-s ka osalus Norax Investi kaudu. Kuni 2003. aastani oli Nehatu-3 juhatuses ka Erki Aaviku vend Marti Aavik.

Erki Aavik on enda sõnutsi end nendest ettevõtetest distantseerinud, küll aga kuulub tema pojale Morten Aavikule 6% Eesti Eine aktsiatest.

2004. aastal on Eesti Eine ostnud oma sidusettevõttelt Nehatu-3 midagi rohkem kui 400 000 krooni eest, selgub majandusaasta aruandest. Samal ajal oli nii Eesti Eine kui ka Nehatu-3 juhatuses Jane Oper, kelle sõnutsi maksti selle rahaga Nehatu-3 Balti jaamas asuva kiirsöögikoha renti, kuigi aruande kohaselt ostis Eesti Eine Nehatu-3-lt mingit kaupa.

Lisaks on Eesti Eine 2004. aastal midagi ligikaudu 100 000 krooni eest ostnud ka OÜ-lt Norax Invest. "See oli mingi konsultatsiooniteenus, kui ma õigesti mäletan, seotud Narva projektiga (Mann Grupp AS - toim.)," lausus Normak.

Varasematel aastatel on Eesti Einel muresid olnud ka tervisekaitsega. Tallinna tervisekaitsetalituse Harjumaa osakonna juhataja Kai Raska sõnul on Eesti Einel olnud probleeme toidu käitlemisreeglitega, kuid olukord on viimasel ajal paranenud.

Eesti Eine võib ilmselt rahul olla ka rendihindadega. Ida-Tallinna Keskhaigla turundusjuhi Andra Altoa sõnutsi maksab Eesti Eine neile tootmispinna ruutmeetri eest renti 65 krooni ja kontoripinna eest 90 krooni. Tallinna kesklinnas Ravi tänaval rendib Eesti Eine haiglalt 990 ruutmeetrit.

Eesti Eine toitlustab praegu 6 kooli ja 8 raviasutust Tallinnas. Eile teatas ettevõte, et ta hakkab toitlustama ka Viimsi valla koole ja lasteaedu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing