Kalevi Jahtklubi teenis miljonikroonise kasumi

Villy Paimets 12. juuli 2006, 00:00

Eelmisel nädalal kinnitas üldkoosolek ESS Kalev Jahtklubi eelmise majandusaasta tulemused, mille kohaselt teenis jahtklubi mullu 3,1miljonilise käibe juures veidi üle miljoni krooni kasumit. 2004. aastal ulatus käive 2,3 ja kasum 0,17 miljoni kroonini.

Aprillis-mais tehtud revisjoni aruande kohaselt on klubi juhatuse ja tegevjuhi tegevus aruandeaasta jooksul väga hea, eeldusel, et miljonikroonine rahavoog aastas jätkub, kuid mitte piisav, et investeerida suurematesse objektidesse laenuraha kaasamata.

Jahtklubi ülem ehk tegevjuht Olev Roosma ütles aga, et MTÜ eesmärk ei ole raha teenida. "Eesmärk on, et purjetamise olukord paremaks läheks," kinnitas Roosma, kuid lisas, et vanema (tema) ja noorema (juhatus) põlvkonna vaated lähevad selles osas aga lahku. See tähendab, et kui jahtklubi juhatuse arvates võiks klubi 500kroonist aastamaksu pisut kergitada, siis Roosma arvates mitte.

Samas on klubi praegu ääreni täis. "Me oleme täiesti ebanormaalselt tihedalt kinni," kinnitas Roosma. "Kõigile uutele soovijatele oleme ära öelnud."

Roosma sõnul võib aga tulevik käibele lisa tuua - jahtklubi loodab linnalt ka Pirita jõe vastaskalda kasutada saada, seega kasvaks nii jahtklubi liikmete kui ka selle teenuseid kasutavate aluste hulk.

Miljonikroonise kasumi kohta ütles ka Roosma ise, et see on tegelikult ikka väga väike number, eriti eelseisvaid investeeringuid arvestades. "Ühe meetri ujuva kai ehitamine maksab 7000 krooni, meil on vaja ehitada 200 meetrit," tõi ta näite.

Seega, kui jahtklubi peakski Tallinnalt ka jõe teise kalda saama, siis sinna kai ehitamine läheb maksma vähemalt 1,4 miljonit krooni.

Jahtklubi palgal on viis inimest ning lisaks üks lepinguline töötaja, neile palga maksmiseks kulus eelmisel aastal kokku 337 500 krooni, keskmiselt inimese kohta peaaegu 4700 krooni kuus. "Jah. Ja suur osa sellest on minu palk," ütles Roosma. "Aga ma saan hakkama - mul kulub naiste ja viina peale märksa vähem kui noortel," naeris vana merekaru oma pensionieale viidates.

MTÜ Haapsalu Jahtklubi kommodoor Henry Viiret ütles, et nemad kaikohti ei rendi ja muu majandustegevusega ei tegele. "Me oleme lihtsalt seltskond inimesi, kes purjetavad," ütles Viiret, kes nõustus siiski, et nad on Kalevi Jahtklubiga vähemalt eesmärgi - purjetamise arendamine - osas sarnased ning kindlasti mitte konkurendid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing