Koolijütsid õpivad pangakaardi abil saldot

Anne Oja 24. juuli 2006, 00:00

12aastane Sass rääkis uhkusega, et sai esimese pangakaardi 7aastaselt. "Ise ütlesin, et tahan saada," meenutas Sass. "Sõpradel ei olnud veel. Nad hakkasid pangakaarte alles minu eeskujul tegema ja nüüd on peaaegu kõigil meie klassis pangakaart olemas."

Pangakontol olevat raha kasutab Sass maiuste ja muude väiksemate asjade, nagu näiteks plaatide, ostmiseks.

Büroomaailma juhataja Tiit Hõbejärv ütles, et tegi oma 8- ja 10aastasele tütrele pangakaardid seoses kooliminekuga. See oli eelkõige vanemate initsiatiiv, tunnistas ta.

"Lastele sai konto avatud, et nad oma väikesed säästud sinna kannaks ja iseseisvalt kasutaks," ütles Hõbejärv.

Korea Auto juht Ivo Kasak ütles, et tema 11- ja 12aastastel poegadel veel pangakaarte pole. "Lapsed on küll soovi avaldanud, aga põhjus on pragmaatiline: taskuraha pole väga suur ja kulub kähku. Minu meelest pole sinna mõtet veel ühte lüli vahele teha," leidis Kasak.

Kasaku sõnul on laste puhul üsna tüüpiline põhjendus, et sõpradel juba on, miks siis meie ei saa. "Ilmselt on pangakaarti prestiižne omada," lisas varem Hansapangas suurklientide osakonna juhataja ning korporatiivklientide osakonna direktorina töötanud pereisa.

"Aastatetaguse ajaga võrreldes on noored ja lapsed praegu panganduse teemadel üha teadlikumad ning tunnevad rohkem huvi nii oma raha pangas hoidmise kui ka raha kasvatamise vastu," kommenteeris Hansapanga meediasuhete juht Kristiina Tamberg. "Neid trende arvestades on Hansapank samuti töötamas välja huvitavaid uusi pakkumisi sellele sihtgrupile."

"Pangakaarti hakkavad lapsed kasutama järjest nooremas eas, järjest varem hakkavad vanemad sularaha asemel oma lastele raha hoopis pangakontole kandma," tõdes Ühispanga noortevaldkonna projektijuht Allan Selirand. "Osaliselt on seal taga järjest mugavamaks muutuvad ülekandeteenused, kuid teisalt ka see, et lapsele tahetakse õpetada, kuidas rahaga ümber käia."

Uuringufirma Emor andmetel hoiavad ligi pooled 6-14aastastest lastest ja noortest oma raha pangas. Võrreldes varasemate aastatega väheneb järjest nende laste osa, kes hoiavad raha oma käes. Suureneb ka raha hoiustamine.

"Sellel aastal on meil eesmärk suurendada noorte seas populaarset pangakaarti pea 10 000 uue kliendi võrra, praegu püsime ka seatud eesmärkide tasemel," rääkis Selirand. Tänavu on igal teisel keskkoolilõpetajal ISIC Scholari kaart.

Ühispanga ISIC Scholareid ehk õpilaste kaarte oli eelmise aasta lõpuks käigus 60 000. 13-25aastastele mõeldud Hansapanga noortekaarti on praeguseks välja antud juba üle 100 000.

Samal ajal ütles Sampo Panga turundusdirektor Ranno Pajuri, et lapsed pole neile eraldi sihtgrupp, kellele aktiivset müügitööd teha. Seetõttu on alla 18aastasi pangakaardi kasutajaid Sampo Panga klientide hulgas vaid 456. Nende kontodel on praeguse seisuga ligi 1,1 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing