Siiri ostis oma kogutud raha eest pihuarvuti

Pille Rõivas 28. juuli 2006, 00:00

Sügisel 10. klassi minev Siiri saab vanematelt iga kuu kindla summa taskuraha. Iga kuu algul annavad vanemad talle 200 krooni, mille kasutusotstarve on Siiri otsustada. Enamasti kulub taskuraha meelelahutusele ja maiustustele.

Kooli ajal käib ta aeg-ajalt sõpradega kohvikus või niisama aega veetmas. Loomulikult käivad meelelahutuse juurde ka maiustused, nagu jäätis või mõni karastusjook. "Kui kinos on jooksmas väga hea film, siis vaatame ka seda," räägib neiu oma meelelahutustavadest.

Meelelahutamiseks on vaja kasutada linnatransporti, selleks ostavad vanemad talle ühistranspordi kuukaardi. Siiri hobiks on viimased kolm aastat olnud karate, kus ta on jõudnud juba rohelise vöö tasemele. Trenni kuutasu 350 krooni maksab isa otse spordiklubi kontole, Siiri selle eest muretsema ei pea.

Lisaks tegeleb neiu arvutitega, täpsemalt kodulehtede disainimisega. Sügisel kavatseb kooli kõrvalt disainimise tõsisemalt ette võtta. Ta disainib kodulehti oma sõpradele-tuttavatele ja teeb pisut kaastööd noorele ettevõttele Arvuti Traumapunkt.

Siiski ei pea ta raha kõige olulisemaks. "Kogemused on kõige tähtsamad, sest ma ei tea veel täpselt, mida õppida ja kelleks saada tulevikus," räägib Siiri.

Kuigi vanematega on kokku lepitud kindel taskuraha kuus, ei pruugi sellest alati jätkuda. Siis küsib neiu vanematelt lisataskuraha. Vanemad on sellega nõus, sest tema keskmised kulutused ei ole suured.

Kui on kogunenud piisavalt suur summa, paneb Siiri selle oma pangakontole.

Pangakaarti kannab tütarlaps küll iga päev rahakotis, kuid kasutab ta seda harva. Viimati ostis Siiri oma kogutud raha eest pihuarvuti, mida kasutab märkmete tegemiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing