Baltika taas enimkaubeldud

Peeter Teder 31. juuli 2006, 00:00

Tallinna börsil kaubeldi reedel enim Baltika aktsiaga, mille käive ulatus 19 miljoni kroonini.

Aktiivsem tehingute tegemine toimus kauplemise viimasel tunnil, mil Leedu maaklerifirma Finasta aktsiaid hulgaliselt kokku ostis. Baltika aktsia hind jäi päeva kokkuvõttes, vaatamata viimasel tunnil toimunud marulisele ostmisele, muutumatuks 203,41 krooni (13,00 euro) tasemele. Minule tundub küll, et Baltika hind võib olla saavutanud küllastustaseme. Selle poolt räägib reedel toimunud kauplemine, kus 13 euro tasemelt jätkus müüjaid. Siiski võib aktsia hind mõnevõrra kerkida, sest uutest investoritest võivad saada uued turutegijad. Küsimuseks jääb 13 euro vastupanutase. Kui see suudetakse lähiajal murda, võib aktsia hind liikuda edasi 14 ja võib-olla isegi 15 euro poole. Kui seda aga ei suudeta murda, võivad turule ilmuda ka teised müüjad ning aktsia hind võib hoopis langeda. Baltikal oleks vaja praegu insaiderite oste. Kui Baltika juhtkond ostaks aktsiaid juurde, lisaks see investoritesse usku ja aitaks aktsia hinda tõsta.

Käibe poolest teisele kohale tuli Eesti Telekomi aktsia, millega kaubeldi 7,1 miljoni krooni eest. Telekomi aktsia käibe viis üles üks suuremahuline tehing 50 000 aktsiaga. Ühe aktsia hind selles tehingus oli 117,35 krooni (7,50 eurot). Ka firma aktsia sulgemishinnaks kujunes 117,35 krooni.

Eesti Telekom on viimasel kahel kuul olnud kerges tõusutrendis ja see on hea märk. Ma siiski ei ennustaks Telekomi aktsiale järsku hinnatõusu, kuivõrd tegemist on pigem dividendi- kui kasvuaktsiaga. Samas aga peaks ka kergelt tõusev trend Telekomi investoritele rahuldust pakkuma. Enam kui miljonikroonist käivet tehti veel Eesti Ehituse ja Tallinna Kaubamaja aktsiatega.

Börsi suurim tõusja oli Merko Ehituse aktsia, mille hind kallines 1,4 protsenti ja mis maksis 222,18 krooni (14,20 eurot). Merko Ehituse aktsia käive oli 523 000 krooni. Merko Ehituselt oodatakse ilmselt majandustulemusi. Saab näha, kas ka teise kvartali tulemusi mõjutavad negatiivselt raamatupidamisreeglite muutused.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing