Klaaspõrand muudab ruumi valgeks ja avaraks

Kristiina Kuus 02. august 2006, 00:00

Tänu avarusele ja valguse läbilaskvusele saab klaasiga ruume hästi üksteisega siduda.

"Kui veel paar aastat tagasi oli klaasist uks või vahesein midagi erilist meie kodude interjööris, siis nüüd on hulgaliselt valida klaasist töötasapindu, taustapaneele köökidesse ning klaasplaate põrandatele," seletab House Of Design esindaja Kristiina Piirikuus. Klaasi sisustuselemendina kasutades ei muutu ruum klaustrofoobiliseks. Tänu "steriilsele" väljanägemisele haakub klaas ükskõik millise materjaliga.

Teisalt sobib klaas Piirikuusi sõnul oma olemuselt inimesele, julgeb end näidata. Eriti puudutab see kirgast klaasi. Samas on tagasihoidlikumatele alternatiiviks ühelt poolt värvitud või matistatud klaasplaadid.

OÜ Hektolani töötaja Tõnis Aguraiuja kinnitusel kasutatakse põranda ja trepi jaoks kihilisi karastatud klaase, näiteks omavahel lamineeritud 15 mm+15 mm klaasi. Klaasi paksus arvutatakse välja vastavalt punktkoormusele või üldkoormusele, olenevalt sellest, kas see on mõeldud käimiseks või millegi eksponeerimiseks.

OÜ Merdof esindaja Martin Kapp lisab: "Vastupidava ja turvalise klaaspõranda projekteerimine-paigaldamine on professionaalide töö. Arvestada võib aga faktiga: mida paksem klaas, seda suurem on ka plaat."

Aguraiuja peab klaaspõranda plussideks ruumi avardamist, elegantsust ja modernsust.

Kapi väitel ei vaja klaaspõrand erilist järelhooldust ja on kriimustustele ning raskustele täpselt sama vastupidav kui teised põrandakattematerjalid.

Miinusteks pakub Aguraiuja libeduse ja kalliduse. Hind sõltub klaasi paksusest, kinnitustest ning montaažist, kuid keskmine ruutmeeter maksab umbes 8000 krooni.

Klaaspõrandale lisavad omapära valgustid. Hollandi firma Royal Mosa pakub lahendust, kus klaasist põrandaplaati on lisatud spetsiaalsed LED-valgustid - nii ei pea eraldi avasid puurima.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing