Harju Elekter üllatas positiivselt

Raivo Sormunen 04. august 2006, 00:00

Eile hommikul teise kvartali tulemustega välja tulnud Harju Elekter sulgus 3,75 eurol (58,67 kroonil) ehk 5,3% plussis. Tegemist on kõrgeima sulgemistasemega pärast 30. maid, mil elektriseadmete tootja päeva täpselt samal tasemel lõpetas.

Kauplemine jäi aktsiaga eile aga siiski ülimalt madalaks. Ehkki tehinguid tuli kokku kakskümmend neli, ei küündinud käive veerand miljoni krooninigi.

Tänu tugevale müügikasvule Leedus ja edukale laienemisele Soomes tegi elektriseadmete tootja suure 46protsendise kvartaalse käibe hüppe 171 miljoni kroonini.

Viimase kvartali ärikasum kerkis küll madalamas tempos (30%), kuid tõus 9,1 miljonilt 11,9 miljoni kroonini on kiire kasvu tingimustes on igati tugev näitaja.

Pärast möödunud aasta maid saavutatud 5,50eurosest (86,06kroonisest) tipptasemest on olnud Harju Elektri aktsia vaikses languses ja odavnenud kolmandiku võrra.

Võib loota, et eile avaldatud kvartalitulemused annavad aktsiahinnale hea võimaluse langustrendi murdmiseks. Positiivset tulevikku võib välja lugeda ka juhtkonna kommentaarist, kelle sõnul on ettevõtte väljavaated aasta teiseks pooleks väga head.

Ainsaks murettekitavaks asjaks on praegu Harju Elektri bilanssi kuuluvad PKC Groupi aktsiad, mille turuväärtus on käimasolevas kolmandas kvartalis kukkunud 365 miljonilt 296 miljoni kroonini.

PKC aktsia kiire languse taga on juuli keskel avaldatud teise kvartali majandustulemused, kus näidati kasumilangust 6 miljonilt 4 miljoni euroni. Languse taga oli nii toorme (vask) hinna tõus, uute tehaste käimalükkamisega kaasnenud kulud kui ka mõningane surve toodete hinnalangusele.

Pärast pikaajalist ja vaikset tõusu võeti eile kasumit Merko Ehituse aktsiast, mis taandus 2%, tasemeni 14,20 eurot (222,18 krooni). Ehitusfirma peaks oma majandustulemustega välja tulema lähipäevadel.

Korraliku tõusu (2,9%, tasemeni 13,86 eurot ehk 16,86 krooni) läbis aga Tallinna Vee aktsia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing