Põlevkivienergeetika arengukava koostamine algab ümarlauas

ÄP 07. august 2006, 00:00

Täna keskkonnaministeeriumis peetaval ümarlauakohtumisel arutatakse, kuidas tagada põlevkivi võimalikult sihipärane, ühiskonnale tulusam ja keskkonnale ohte vältiv kasutamine ja kaevandamine.

Ümarlaud on ellu kutsutud selleks, et kaasata põlevkivi arengukava koostamisse võimalikult paljude huvirühmade esindajaid. Tänasele üritusele on kutsutud 19 esindajat kõikvõimalikest ühendustest.

"Põlevkivi on Eesti jaoks olulise tähtsusega, sest kogu riigi energiavaru põhineb suures osas just sellel maavaral," märgib keskkonnaministeeriumi abiminister Olavi Tammemäe. "Riigikogu otsustas juba 2004. aastal, et vähemalt aastani 2015 on Eesti energiaressursi põhiallikaks põlevkivi."

Et koostada põlevkivi kasutamise riiklik arengukava, moodustas keskkonnaministeerium töögrupi, mida juhib akadeemik Anto Raukas.

"Arengukavas tuleb ette näha, kui palju ja kust tulevikus kaevandada, kuidas tagada põlevkivivarude jätkumine võimalikult pikaks ajaks ning kuidas kaevandamisel vältida saastamist," selgitab Tammemäe. "Selleks tuleb arengukava koostamisega samaaegselt läbi viia keskkonnamõju strateegiline hindamine. Kavandada tuleb ka kaevandatud alade korrastamiseks vajalikud projektid."

Põlevkivi kasutamise riikliku arengukava koostamist ja keskkonnamõju strateegilist hindamist koordineerib põlevkivi kasutamise kava komisjon, kuhu on kaasatud erinevate huvirühmade esindajaid, sh Maidla vallavolikogu esimees Enno Vinni.

Esimesed keskkonnamõju strateegilise hindamise programmi avalikud arutelud toimuvad 9. augustil kell 15.00 keskkonnaministeeriumis ning 15. augustil kell 13.00 Ida-Virumaal Maidla vallas Savala rahvamajas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing