Vene mobiilimüüja avab esimesed poed

Liis Kängsepp 15. august 2006, 00:00

"Sel nädalal avame kaks poodi - Norde Centrumis ja Haabersti Rimis," ütles OÜ Euroset Est juht Inna Maarits, kellel on tegemist küllaga. "Mul on lihtsalt hullud päevad."

Enne septembri algust tahetakse avada veel üks pood Lasnamäel ning aasta lõpuks lubab Maarits 20 Techmarketi nime all tegutsevat kauplust üle Eesti. Ettevõte laieneb ka Lätti ja Leetu - homme avatakse Leedus kolm esimest kauplust. Aasta lõpuks peaks Leedus olema 40 Euroseti kauplust, Eestis ja Lätis 20.

Kokku investeeritakse Eestisse 1,4 mln eurot. Tööle on juba võetud 40 müüjat, kellest osa on Peterburis praktikal.

Esialgu saab Techmarketi kauplustest osta mobiiltelefone, kaasaskantavat elektroonikat, digitaalseid fotokaameraid ja nendega seotud aksessuaare. Maaritsa sõnul tuleb müügile kuni 2000 artiklit.

"Meil on plaanis ka mobiilsidelepinguid müüa, aga see võtab natuke aega," sõnas Maarits, kes ei soovinud kommenteerida, mille taga lepingute müümine seisab. "See projekt pole nii lihtne, seal on tehnilised probleemid."

Tele2 juht Toomas Tiivel tunnistas, et põgusalt on Eurosetiga lepingute müügist isegi räägitud, kuid millegi konkreetseni veel jõutud ei ole. Sarnaselt Maaritsaga on Tiiveli suu lukus, kui küsida, mis põhjustel kokkulepet sõlmitud pole.

"Eesti turg on spetsiifiline, sest lõviosa mobiilikauplusi kuulub operaatoritele," rääkis Tiivel. "Venemaal on iseseisvad diilerid, kes müüvad lepinguid ja teenivad selle pealt raha."

Kaupa üritati teha ka EMTga, kus Euroseti pakkumine sooja vastuvõttu ei leidnud. "Nad tegid pakkumise müüa meie lepinguid, aga see on strateegiline tegevus," sõnas EMT juht Valdo Kalm. "Klienti hoiad ikka ise, mitte ei anna seda käest."

Kalm uskus, et kui majanduskasv jätkub, võib Techmarket piisavalt kliente leida. "Ma arvan, et lühiajalises perspektiivis võib see äri neil täitsa õnnestuda," ütles Kalm.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul pole Euroseti mudeliga mobiilimüüjaid turul ammu olnud, vaid need kadusid, kui mobiiliturg enam igal aastal kordades ei kasvanud - iseseisvad müüjad liikusid kettide tiiva alla.

"Ma ei näe, et nad otseselt meiega konkureeriksid. Näen, et nende kontseptsioon on natuke mobiilipoe, natuke +/-Elektroonika ja natuke plaadipoe moodi. Saavad pigem multimeediapoodideks."

Euroset on Venemaa suurim mobiilimüüja, kellel on umbes 2500 kauplust ja kus töötab üle 30 000 inimese.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing