Karmistuvad nõuded taastatud rehvidele

ÄP 22. august 2006, 00:00

Alates 13. septembrist tohib Euroopa Liidus (EL) müüa ainult selliseid rehve, mis vastavad ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni kehtestatud ühtsetele tingimustele.

Käesoleva aasta märtsis võttis ELi Nõukogu vastu otsuse, mille kohaselt sätestavad ÜRO Euroopa majanduskomisjoni reeglid 109 (kommertssõidukid) ja 108 (sõiduautod) taastatud kommertssõiduki- ja sõiduautorehvide müügi tingimused.

Kõik ELi turule lastavad rehvid peavad olema toodetud nõuetekohaselt ja olema vastavalt märgistatud.

Nõukogu otsuse eesmärk on vältida taastatud rehvide tootmisele erinevate nõuete kehtestamist eri liikmesriikides, sest niisugused lahknevused raskendavad nende toodetega kauplemist ning viivad kaubandustõkete tekkele ELi siseturul. Taastatud rehvid moodustavad ühenduse mootorsõidukite sektori müügijärgsest turust olulise osa.

Taastatud rehvid on mõeldud rehvide kasutusaja pikendamiseks ja läbisõidu suurendamiseks. Üks nende eelistest on see, et need võimaldavad sama läbisõitu, mis uued rehvid, säilitades samal ajal kõrge töövõime ja ohutuse.

Lisaks on taastatud rehvid uute rehvide tootmisega võrreldes keskkonnasõbralikum ja energiasäästlikum lahendus.

Sõidukite kasutajaid muudatus esialgu otseselt ei puuduta, sest juba kasutatavate rehvide osas antud nõudeid ei rakendata.

Järelevalvet nõuete täitmise üle korraldab tarbijakaitseamet koostöös autoregistrikeskuse ning maksu- ja tolliametiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing