Tallinki õigus ja PTA rallisid

Peeter Teder 24. august 2006, 00:00

Tallinna börsil rallisid eile Tallinki märkimisõigus ja PTA Grupi (endise Klementi) aktsia, mis kallinesid vastavalt 50 ja 15 protsenti.

Tallinki märkimisõigus oli päeva sees vahepeal ilma müüginoteeringuta ning käis ära isegi 100 protsenti plussis. Tallinki märkimisõiguse sulgemishinnaks jäi 1,88 krooni (0,12 eurot), PTA aktsia sulgus 53,98 krooni (3,45 euro) tasemel. Tallinki õigustega tehti käivet 7 miljonit krooni. Käibe viis üles üks järelkauplemise ajal sooritatud tehing enam kui 5,4 miljoni õigusega. Selleks, et nii palju õigusi müüa, on vaja 27 miljonit aktsiat. Niipalju aktsiaid on vaid suurimal aktsionäril: Infortaril. Ühe õiguse hinnaks kõnealuses tehingus oli 1,10 krooni (0,07 eurot). Kokku vahetas päevaga omanikku 6,1 miljonit õigust ehk rohkem kui viiendik kõigist õigustest. Mida järeldada selle põhjal eelseisvast Tallinki uute aktsiate emissioonist hinnaga 55 krooni aktsia? Kui poleks seda ühte suuremahulist tehingut õigustega, võiks arvata, et märkimine läheb edukalt. Nüüd pole lõpuni selge, kes võttis riski osta nii palju õigusi ja miks Infortar loobus aktsiate märkimisest. Võib-olla oli riski võtja emissiooni korraldav Hansapank. Tallinki uusi aktsiaid võib märkida kuni järgmise nädala esmaspäevani. Uued aktsiad kantakse kontodele augusti viimastel päevadel ja eks siis ole näha, kes on Tallinkile panustanud.

PTA aktsia käive oli 225 000 krooni. PTA aktsiatega jätkus kauplemist päeva esimeseks pooleks tunniks - siis kadus müüginoteering börsilt. Päeva lõpul toimusid siiski ka mõned müügid. PTA puhul oli tegu Läti ja Venemaa pesutootja ülevõtmisest tuleneva optimismiga. Et aktsia tõusis maksimaalse võimaliku kõikumisvahemiku jagu, võib üsna kindlalt arvata, et väärtpaber jätkab tõusu ka täna.

Suurima käibega oli börsil Tallinki aktsia, mida osteti-müüdi 10 miljoni krooni väärtuses. Tallinki aktsia sulgus 57,27 krooni (3,66 euro) tasemel, kallinedes päevaga 2%.

Suurim langeja oli börsil Starmani aktsia, mis odavnes 2,4 protsenti ja maksis 56,48 krooni (3,61 eurot). Aktsia käive oli 190 000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing