'Leiutajateküla Lotte' jõudis Eesti kinodesse

Christel Karits 01. september 2006, 00:00

30. augustil esilinastus Coca-Cola Plazas uus Eesti joonisfilm "Leiutajateküla Lotte", mis on järg laste seas suure populaarsuse võitnud filmile "Lotte reis Lõunamaale." Kogupere filmi autoriteks on Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk.

Lugu on inimlikkusest, sõprusest ja perekonnast, kus hoolitakse lastest ning tegeldakse nende oskuste arendamisega.

"Lotte filmides ei jookse keegi end vastu seina lapikuks, kellelegi ei torgata pommi tagumikku ja kedagi ei keedeta supiks. Põnevus tuleb läbi karakterite ja olukordade koomikaga," ütleb dialoogide autor Andrus Kivirähk. "Tegelased on positiivsed, nad võivad olla veidrad, kuid nad ei ole õelad."

"Lotte mitmekülgsus on tema potentsiaal - Lottest õhkub energiat, ta võib palju saavutada, kui ta saab sihi," ütleb filmi režissöör Heiki Ernits.

Seekord annab tüdruk-koer Lotte tegemistele sihi Jaapanist pärit mesilane Susumu, kes hakkab Leiutajatekülas judot õpetama.

"Leiutajateküla Lotte" on Eesti kõigi aegade suurim filmiprojekti, mis läks maksma 32 miljonit krooni. Film valmis koostöös Läti filmistuudio Rija Filmsiga.

Filmi kaks muusikapala on kirjutanud läti laulja Renars Kaupers.

Filmi hakatakse näitama alates 1. septembrist Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis ja Narvas, kusjuures Tallinnas ja Narvas venekeelsete subtiitritega.

Leiutajateküla Lotte jõuab lisaks Eestile kinolinadele ka Lätis, Leedus, Norras, Hollandis, Saksamaal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing