President Arnold Rüütel tuuritab

Airi Ilisson 01. september 2006, 00:00

Kui möödunud suvel tegi Arnold Rüütel mitu välisvisiiti (näiteks augustis oli nädala Hiinas), siis tänavu suvel paelusid teda rohkem Eesti maakohad. Välisreisidest käis Rüütel juulis Šotimaal Suurbritannia kuninganna Elizabeth II-ga ning mais reisis Vilniusesse ja Gruusiasse. Ainuüksi augustis võttis Rüütel ette kaheksa ametlikku visiiti Eesti eri otstesse. Eelmistel suvekuudel tegi ta Eestis mõnevõrra vähem ringsõite.

"Presidendi töögraafikus on tavaks, et suvel võtab ta ette rohkem Eesti-siseseid maakonnavisiite. Erandiks polnud ka lõppev suvi, kui president külastas pikemate visiitide raames Eesti idapiiri, Hiiumaad, Raplamaad ja Harjumaad. Lühemaid kohtumisi ja tervituskõnega esinemisi Tallinnast väljaspool toimub pidevalt, sageli ei jõua info nende toimumisest paraku maakonnalehest kaugemale. Järgmise kuu jooksul ehk kuni ametiaja lõppemiseni 8. oktoobril pole riigipeal praegu plaanis ühtegi välisvisiiti, seda enam jõuab president kohtuda inimestega mitmel pool kodumaal," selgitas presidendi avalike suhete nõunik Eero Raun.

Raun ütles, et presidendi järgmise kuu tööplaan pole avalik materjal. "Seda pole kunagi avaldatud ei president Rüütli ega Lennart Meri aegadel, samuti nagu pole see kombeks välisriikides," rääkis ta. Rauna sõnul on info presidendi toimunud visiitide kohta üleval presidendi veebilehel www.president.ee, seal paikneb ka põhjalik fotoarhiiv.

Rauna sõnul on visiitide all kirjas vaid suuremad maakonnavisiidid ja välisvisiidid. "On üritusi, kus peetud kõnet me võrku välja ei pane, eriti kui president peab pikema improviseeritud kõne. Palju on ka kohtumisi või üritusi, kus käimisest me ei tee pressiteadet," selgitas Raun. "Keskeltläbi peab president umbes kaks korda rohkem kõnesid kui kodulehel üleval," lisas ta.

Ilmsesti ka kartuse tõttu, et vastasparteid seda kuidagi ära kasutavad, ei tõtta poliitikud tulevasi kohtumisaegu valijatega avalikustama.

Edgar Savisaar vastas küsimusele, kui palju ta lähikuul kavatseb valijameestele aega pühendada ja millal-kus omavalitsuste esindajatega kohtub, lühidalt: "Tegelen sellega nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik."

Rahvaliidu teabejuht Agu Uudelepp märkis vastuseks palvele saata Villu Reiljani ja teiste rahvaliitlaste alanud kuu sõidugraafik: "Rahvaliit ei ole sellist sõitude graafikut veel koostanud. Nii et kahjuks ei saa saata."

Isamaa ja Res Publica Liit jättis kaasesimeeste ning Toomas Hendrik Ilvese ja Ene Ergma kuukohtumiste kava saatmata.

"Kõik erakonnad teevad seda (kohtuvad valijameestega - toim.), see on loomulik," lausus peaminister Andrus Ansip, kes täna külastab Rae valda ja Jüri Gümnaasiumi. Ta tõdes, et Rahvaliit on olnud ja on valijameeste aspektist vaadates presidendivalimistel väga edukas. "Meie praegune presidendivalimiste süsteem on ebaproportsionaalne, eri suurusega valdadel puudub võrdne võimalus kaasa rääkida," lisas ta.

Küsitletud kolm vallavolikogu esimeest kinnitasid, et kohtumised Riigikogu liikmetega käisid eri küsimustes juba ka varem. Valijameheks valitud Albu volikogu esimees Jüri Kommusaar kinnitas, et hakkab tõenäoliselt nüüd kohtuma ja otsust kujundama. Saare vallavolikogu esimees Aivar Kütt lausus, et volikogu pole valijameest välja valinud ja poliitikute uusi kohtumisi volikoguga pole teada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing