Hinnatud tootmismaad asuvad maantee ääres

Harry Truu 04. september 2006, 00:00

Vaatamata maa ja ehitustegevuse kallinemisele jätkub arendajatel huvi ja soovi Tallinna lähiümbruse turule tuua mitmeid arendusprojekte.

Kui soovitud asukoht vastab ostja kõigile nõudmistele, siis ollakse nõus maa eest tasuma ka plaanitust kõrgemat hinda. Viimane on tingitud olukorrast, kus nõudlus ületab jätkuvalt pakkumist. Uusi lao- ja tootmishooneid on 2006. ja 2007. aastal kerkimas pea igas suunas Tallinnast väljuvate magitraalide lähedusse. Kõrgendatud huvi on koondunud Tallinna linna piirist alates kuni ca 20 km kaugusele jäävatele aladele.

Sarnaselt eelnevate aastatega eelistatakse lao- ja tootmishoonete puhul ise ehitamist.

Peamine põhjus, mis sunnib ettevõtteid rajama oma vajadustele vastavaid hooneid, on kvaliteetsete ja vajadustele vastavate pindade puudumine. Samuti on võimalus tulevikus olemasolevat hoonestust laiendada ning anda osa sellest üürile seniks, kui oma tootmine peaks laienema.

Tootmise Tallinnast väljaviimise trend jätkub. Selle peamiseks põhjuseks on linnalähedaste alade soodsamad hinnad ning linna sees asuvaid ettevõtteid ohustab liikluse pidev kasv ning piiratud võimalused ettevõtte suurendamiseks.

Krundi valikul on peamisteks võtmesõnadeks hea ligipääs, kõrged ehitusmahud ning nähtavus.

Seni edukaimaks ja populaarsemaks piirkonnaks võib pidada Tartu maanteed. Maatehingute hinnad koos detailplaneeringutega vahetult maantee ääres ulatuvad kuni 2000 kroonini ruutmeeter. Sealjuures ilma detailplaneeringuta maad maksavad 500-1700 krooni ruutmeeter. Pakkumisi võib leida isegi hinnaga kuni 2500 krooni ruutmeeter.

Maanteest eemal, teisel frondil kuni Tallinna ringteeni on hinnad vahemikus 500- 1400 krooni ruutmeeter.

Uusimatest projektidest on valmimas vahetult maantee ääres linnapiirist 500 m kaugusel uus kaupluse- ja laohoone nimega ZYX, mille kogumahuks on ca 2000 ruutmeetrit. Üürihinnad jäävad seal vahemikku 85-100 krooni ruutmeeter.

Ehitustegevus ja planeeringud Pärnu maantee äärsetel kinnistutel on võrreldes Tartu maanteega kaks aastat maas. Valdavalt on pakkumises maatulundusmaad suuruses 1 kuni 6 ha alates Laagri Maksimarketist kuni Kanama viaduktini.

Ruutmeetrihinnad algavad 150 kroonist ja ulatuvad kuni 350 kroonini. Kõrgem hind tähendab paremat nähtavust maanteelt ja lõppfaasis olevat detailplaneeringut.

Arvestada tuleb veel sellegagi, et tsentraalsed kommunikatsioonid ulatuvad Peoleo kämpingukompleksini ja Saue linnast Wihuri teeninduskeskuseni.

Samas pakuvad suuremad krundid uutele omanikele võimaluse lisaraha teenimiseks: jättes endale vajaliku suurusega maaosa ja jagades ülejäänud osa väiksemateks kruntideks.

Praegu on ainukeseks valminud hooneks Wihuri teeninduskeskus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing