Kinnisvaraärimees: 60 miljonit vedeleb maas

Kaisa Tahlfeld 20. september 2006, 00:00

Kuulmann ootab, et Tallinn annaks talle kuuluva hoonete kompleksi aadressil Põhja puiestee 27 ja 35 spetsiaalselt loodavale mittetulundusühingule hallata, ning lubab siis hoonete kordategemiseks vajamineva 60 miljonit krooni ise maksta.

"Eestis vedeleb see summa igal pool maas ju, tuleb vaid osata üles korjata. Selle raha ma võtan enda kinnisvaraprojektidest," ütles Kuulmann. "Aga sellega pole tõesti nii, et võtan kohvri, laon raha täis ja valmis! Kultuuritehase tarbeks saab toetust küsida ka Euroopa Liidu fondidest ning minu raha saaks siis käsitleda kui omafinantseeringut ja selle abil saaks hakata hoonet korda tegema."

Endisele Tallinna linnavaraameti juhatajale Kuulmannile kuulub mitu kinnisvarafirmat, mis annavad pindu rendile. Nii näiteks on Kuulmanni oma Tartu mnt 73 saun. Ta on ka spordikaupu Lätti importiva OÜ Dreisi ainuomanik ning hulgifirma Jungent üks omanikke. Tänavu juulis müüs Kuulmann Tallinna linnale seitse Pirital asuvat maatükki 15 miljoni krooni eest.

Tallinna linnavalitsusest öeldi, et kultuuritehase projekti erikomisjon koguneb otsust vastu võtma paari nädala pärast, kuna Põhja puiesteel asuva kinnistu kasutamiseks on tulnud mitu pakkumist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing