Tallinna börsi omanik ostab Islandi börsi

ÄP 20. september 2006, 00:00

OMX ja Islandi börsi omanikfirma Eignarhaldsfelagid Verdbrefathing hf plaanivad lepingu allkirjastada enne oktoobri lõppu.

"Tehing lisab OMXi ühisbörsile 22 uut aktsiat, suurendades sellega kaubeldavate aktsiate koguarvu juba 697ni," sõnas OMXi juht Magnus Boecker ja lisas, et see muudab OMXi üheks Euroopa suurimaks aktsiaturuks. "Me ehitame Põhja- ja Baltimaades üles ühtset finantsturgu," ütles Boecker.

Reykjaviki börsist saab Euroopa turuväärtuselt viienda börsi OMXi seitsmes hallatav väärtpaberiturg. Praegu kuuluvad OMXi koosseisu Stockholmi, Helsingi, Kopenhaageni, Tallinna, Riia ja Vilniuse börs.

Samal ajal kui OMX liidab endaga järjekordse aktsiaturu, käivad kahinad ka OMXi enda müügi ümber - väidetavalt on Rootsi börsifirma vastu huvi tundnud Nasdaq. Selle spekulatsiooni toel on OMXi aktsia alates 8. septembrist tõusnud koguni 20% võrra.

"Börs on võimalustele alati avatud," kommenteeris Boecker kuuldusi.

Islandi börsi ICEXi ülevõtmine aitab Islandi ettevõtetel paremini meelitada investoreid ka väljastpoolt saareriiki.

Islandi börsil on noteeritud rohkem kui 400 erinevat instrumenti, nende hulgas näiteks erinevad fondid ja võlakirjad. Islandi börs asutati 1985 aastal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing