Pärimusmuusikud ootavad Viljandisse folgitibusid lugema

Mari Hiiemäe 22. september 2006, 00:00

Pärimusmuusika lõikuspeo nimeline folkmuusika festival annab huvilistele sel nädalavahetusel ülevaate eesti pärimusmuusika hetkeseisust. Kahepäevase folgiürituse programmist saab muusikasõber valida kuulamiseks üle kümne kontserdi, praktilist kaasalöömisvõimalust pakuvad kõikidele huvilistele meeste- ja naistelaulutoad.

Märksõnadega Viljandi linn ja folkmuusika seostub tavapublikule eelkõige suvine Viljandi Pärimusmuusika festival vabas õhus. Märksa vähem inimesi on kuulnud sügisesest Pärimusmuusika lõikuspeost, mis oma nelja toimumisaastaga samuti juba traditsiooniks saanud. Nelja aasta jooksul kogutud ideede tulemusena on kujunenud Lõikuspeole oma festivalinägu.

Festival on omamoodi folgiaasta ringvaade, selle käigus tutvustatakse viimase aasta Eesti huvitavamaid pärimusmuusika esitajaid ning -projekte.

Lõikuspeo peakorraldaja Ando Kivibergi sõnul on ürituse eesmärgiks esitleda iga konkreetse aasta pärimusmuusika saaki, näidata, mida uut ja huvitavat on aasta jooksul sündinud.

Lõikuspeo kõik kontserdid toimuvad katuse all. Ürituse üks eesmärke on uute projektide tutvustamine, teisalt antakse publikule lisavõimalus kohtuda vanade lemmikutega, kelle esinemised aasta jooksul eriti korda läinud.

Lõikuspidu pole kindlasti ainult Viljandi Pärimusmuusika festivali järelkaja, kuigi esinejate hulgas on lemmikuid, kes just sealt meelde jäänud. Kiviberg mainib huvitava projektina näiteks ansamblit Kukerpillid, mis esineb Viljandi Jaani kirikus eriilmelise kavaga, mis on mõtlik ja sugugi mitte tantsuline, nagu eeldada võiks.Huvi pärimusmuusika vastu on Eestis festivali korraldajate arvates jätkuvalt kõrge. Suurenev publikuhulk annab tõuke uute ansamblite tekkimiseks, esitajad muutuvad üha professionaalsemateks ning ka pärimusmuusika festivale ja kontserdisarju tekib järjest juurde.

Kuna kasvanud on nii esitlemist väärivate projektide hulk kui ka publikuhuvi, siis toimub Lõikuspidu sel aastal esmakordselt kahepäevase üritusena. "Seadsime endale algusest peale sihiks kasvatada Lõikuspeo selliseks mõnusaks sisefestivaliks," ütleb Kiviberg.

Esimese päeva mängud ja laulud esitatakse akustiliselt ilma võimenduseta, et pakkuda huvilisele naturaalset pilliheli ja lauluhäält. Festivaliprogrammis esinevad teiste hulgas ansamblid Ro:toro, Zetod, Virre, Vägilased ja Kukerpillid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing