Logitechi uus hiir vähendab kerimisel näpuvaeva

Enn Heinsoo 28. september 2006, 00:00

Logitechi uudishiir MX Revolution võimaldab uuendusliku kerimisketta abil kiiresti dokumentides liikuda.

Traadita laserhiir MX Revolution, mis on juba ka Eestis müügil, pakub peamise uuendusena metallist tarka kerimisketast. Targaks teeb seadme oskus ära tunda, millal kasutaja tahab liikuda dokumendis kiiresti ja millal aeglaselt.

Testides hiirt mahukate Exceli dokumentidega ning pikkade veebilehtedega, harjusin sellega nii ära, et tavalise närilisega tundus kerimine hiljem masendavalt aeganõudev. Kiirkerimisele seadistatult saab metallist ketta pöörlema tõmmata ning lasta sel keerelda, kui dokument on vajalikus kohas.

Sedasi saab liikuda väga kiirelt pika dokumendi lõppu või panna ketas keerlema ning leida kiirelt vajalik koht ilma programmi akna liugureid kasutamata. Selle võimaluse lisamine tundub sama mõistlik uuendus, kui esmajoones hiirele ketta panemine. Arvutisse paigutatud tarkvara abil saab määrata, kas ketas on kogu aeg tavaline, kiire, vahetatav käsitsi või automaatne.

Käsitsi vahetamise puhul tuleb lihtsalt ketta peale vajutada ning käitumine ongi muutunud. Automaatses režiimis tasub aga teha paar kiiremat tõmmet ja ketas vabastatakse, kui jälle aeglaselt kerima hakkate, tekib kettale taas tuntud krõgisemine.

Peale ketta on hiirel ka muid häid omadusi. Proovides hiirt arvutigraafikat tehes ning Counter-Strike'i mängides, tuli kasuks lasertehnoloogia. Optilisest hiirest on laserhiir tunduvalt täpsem ning see annab parema tunnetuse nii muidu töötamisel, graafikat tehes kui ka mängides.

Kasulik lisa on ka otsingu nupp hiire turjal. Tehes suvalises programmis mingi teksti osa aktiivseks ja vajutades otsingunuppu, avaneb veebilehitseja ning näidatakse aktiivse teksti kohta Google'i otsingu tulemus.

Siiski teeb õnnetuks, et muidu hea asja rikuvad ära nuppude ebamugav paigutus ning sobimatus kasutaja käele. Kui mulle istus see näriline pihku ilusti, siis paljud teised, kes sellele käe asetasid, kurtsid, et mõni kumerus on vale koha peal. Ja sobides kujult mu käele, olid pöidlanupud ning pöidlaketas siiski üpris kättesaamatud ning selleks, et neid sõrmitseda, tuli mul kätt asendist välja viia ja pingutada.

Samuti olin üllatunud, et pöidlaketas ei olegi päris ketas, see on rulliku sarnane nupp hoopis. Üheteljeline kang, millele saab ka peale vajutada, kuid horisontaalselt dokumendis liikumiseks on niikuinii hoopis võimalik peaketast kallutada vasakule või paremale.

Veana võib mainida ka USB-vastuvõtja vastuvõtlikkust interferentsile sinihambaga seadmete poolt. Kui panin kõrvuti paiknevatesse USB-pesadesse sinihamba ja hiire vastuvõtja pulgad, hakkas kursor ekraanil kohati segaselt liikuma. Interferentsi esines ka juhul, kui sinihamba pulk ei suhelnud teiste seadmetega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing