Jaguari edasimüüjad kardavad Hiina kosilase tulekut

ÄP 29. september 2006, 00:00

Jaguari edasimüüjad üle Euroopa on mures, sest juhul, kui mark maha müüakse, võib see minna hiinlaste kätte. Soov oleks, et see jääks endiselt Põhja-Ameerika või Euroopa firma kätte.

Automotive News Europe'i andmetel on osad diilerid öelnud, et juhul, kui neile antaks valida, kellega nad peaksid omi asju ajama, oleks soosik Renault-Nissan. Sellise soovi ja hirmu taga on ilmselgelt kartus, et Inglise luksusbrändi kosilaseks saab mõni Hiina autotootja. Selgelt väljendatakse oma hirmu, kuigi siiani pole ükski Aasia autotootja oma ostuhuvi väljendanud.

Jaguari ja Aston Martini edasimüüja Roomas alates 1967. aastast Franco Santi on Automotive News Europe'ile öelnud, et on surmani hirmunud võimalusest, et Jaguar võiks lõpetada mõne Hiina autotootja käes. Santi on öelnud, et Renault tundub siiani parim kosilane olevat.

Ford on teatanud, et kavatseb müüa kas siis kogu enda osaluse Aston Martinis või siis osa sellest. Selline väljavaade on tekitanud spekulatsioone, et Ford võib maha müüa Jaguari ja Land Roveri.

Põhiliselt rasketehnika, sh traktorite ja buldooserite tootmisega tuntud saanud Briti firma JCB teatas möödunud kuul, et oleks huvitatud Jaguari ostmisest, kui see oleks lahus Land Roverist. Jaguari edasimüüjad on Automotive News Europe'ile öelnud, et igasugused kuulujutud teevad müügile liiga. Saksamaa Jaguari edasimüüjate liidu esimees Manfred Hauswirth on öelnud, et igal jutul on margi mainele negatiivsed mõjud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing