Uuendatud lennuohutusreeglid jätavad kaubavedudel ohutusnõuded samaks

Jaana Pikalev 03. oktoober 2006, 00:00

Möödunud nädalal toimus Brüsselis lennundusjulgestuse regulaarkomitee erikohtumine, mille eesmärk oli leppida kokku võimalikes lennundusjulgestusnõuetes uue ohu suhtes.

Pärast põhjalikke arutelusid andis lennundusjulgestuskomitee positiivse hinnangu Euroopa Komisjoni ettepanekule Euroopa Liidus täiendavate lennundusjulgestusnõuete kehtestamiseks.

Lennuameti lennundusjulgestuse osakonna juhataja Silja Vöörmann rääkis, et arutatud nõuded kehtestati vaid käsipagasiga reisijatele ja kaubavedajate töösse see muudatusi ei too.

"Kaubaveos rakenduvad samad nõuded, mis on siiani kehtinud," tõdes Vöörmann ja lisas, et lähemal ajal ei ole lennundusjulgestuskomiteel plaanis vedajaid rangema vaatluse alla võtta.

Ehkki antud nõudeid arutati 10. augusti Londoni sündmusi meeles pidades, toimusid suuremad muudatused kaubavedudes viis aastat tagasi.

"Pärast 11. septembri terrorirünnakut on maailm muutunud ja eriti suured on muutused just lennujulgestuses," rääkis TNT Eesti müügi- ja marketingijuht Enno Aermates. Suurimad muudatused on toimunud turvaseadmete arengus ja nende tarnimise kogustes. Eesmärk on kontrollida tõhusalt kõiki inimeste ja kauba juurdepääse õhusõidukitele.

Samuti on oluliselt kasvanud julgestusega tegelevate inimeste arv, nende koolituse maht ja tase.

"Lennundusega seotud ettevõtteid auditeeritakse pidevalt ja väga rangelt Euroopa vastutavate organite poolt," tõdes Aermates ja lisas, et ohutusnõudeid silmas pidades läbivad kõik lennukiga transporditavad kaubad röntgeniga turvakontrolli.

DHL Estonia ASi operatiivjuht Leho Virma kinnitas, et Eestis hiljutistest Londoni sündmustest tingitud karmimaid turvameetmeid ei rakendatud. "Loomulikult ei saa ka meie turvalisuse huvides päris alati kõikidest rakendatavatest meetmetest täpselt rääkida, kuid me informeerime oma kliente kõigist võimalikest viivitustest ja täiendavatest turvanõuetest, millega kliendid arvestama peaksid," nentis Virma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing