Tänassilma tehnopargi arendaja plaanib Saku valda uut Tiskret

Silvia Kruusmaa 04. oktoober 2006, 00:00

Visiooni järgi tuleb 200 hektarile kahe aasta eest kinnitatud detailplaneeringus ette nähtud ligi 300 elamu asemel 1600 eluaset, kuhu saab elama asuda 5000 inimest. See on sama palju, kui on Sakus elanikke.

Mergo Holding on ka Tänassilma tehnopargi arendaja. Firma suuromaniku ja juhatuse liikme Tõnu Soodla sõnul on plaan ehitada 200 hektarile 1600 eluaset ideaalne, sest sel juhul on võimalik turusituatsiooniga kohaneda paremini kui ühe suure ehitusobjekti puhul. Samas rõhutas ta, et tegu on toore projektiga, sest projekteerima pole veel hakatudki. Enne peab Saku vald kiitma heaks Mergo Holdingu detailplaneeringu. Ehitus peaks praeguste plaanide järgi algama juba 2008. aastal.

Soodla sõnul ei näe ta probleemi selles, et tegemist on 10 aasta pikkuse projektiga. "Ka Tiskre oli pikk projekt, kuid keegi ei näinud selles probleemi," ütles ta. "Kinnisvaraturuga on ju võimalik kohaneda, müüa algul 300-400 krunti ja vaadata siis edasi. Võimalik on krunte välja rentida, müüa või kui vaja, siis ka kinnistuna müüa."

Saku valda kerkiva Lokuti aleviku projekti maksumuseks kujuneb ligikaudu 1,5 miljardit krooni. Soodla sõnul ei ole tegemist väga suure summaga, kui arvestada, et tegemist on 10 aasta pikkuse projektiga. Raha tuleb pankadelt ja omafinantseeringust, ütles ta.

Saku valda Metsaveere küla ehitava SRV Ehituse tegevjuht Alvar Ildi sõnul on positiivne, et uued elamurajoonid tulevad Saku valda Viljandi maantee äärde, sest see on kasulik kõikidele sealsetele kinnisvaraarendajatele. Mergo Holdingut Ild konkurendiks ei pea: "Kolle pole põhjust näha. Kui nemad oma projekti realiseerivad, on meil juba midagi valmis. Samas, kui selline maht tuleb ühte piirkonda, siis arvatavasti tuleb rääkida infrastruktuuri arendamisest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing