Marju Marynel Kuut laulab Kumus uute lavapartneritega

Ülle Hallik 06. oktoober 2006, 00:00

"Põhiliselt olen sellele kontserdile valinud enda kõrvale inimesi, kellega ma pole koos veel laulnud ja see teeb asja huvitavaks eelkõige mulle endale," möönis lauljatar. Lisaks temale on homme õhtul kell 18 Kumu auditooriumis algaval kontserdil publiku ees teiste seas näiteks keelpillikvartett Noobel Nelik, reklaamiõppejõud Linnar Priimägi, Kaire Vilgats ja prantsuse šansoonide esitamisega tuntust kogunud bioloogiaõpetaja Erkki Otsman.

Marju Marynel põhjendas valikut vajadusega kutsuda enda kõrvale alati mõni "päris laulja", kuna pole ise end kunagi mingiks lauljaks pidanud ega oma häälega kunagi niiviisi töötanud, nagu lauljad seda teevad. "Olen lihtsalt tundest ja sõnumist ajendatud… päris musikaalne kuju," muigas ta ning leidis, et sellepärast ongi ehk huvitav vaadata-kuulata, kuidas tema ja külaline sama asja erinevalt lahendavad. Ühtlasi annab see võimaluse pakkuda erinevatele muusikutele-lauljatele väikest eksperimenti, millest võib laval tekkida midagi uut.

Kontserdi külalised esinevad nii soololauluga kui ka esitavad midagi huvitavat kahasse Marju Maryneliga. Näiteks Kaire Vilgatsi juures võlub "võõrustajat" fantastiline hääl ning muidugi laulumaneer, mille kõige pärast ta kutse kontserdil osaleda saigi.

Kuna Erkki Otsman laulab aga põhiliselt prantsuse keeles ja ka Marju Marynelil on üks Gennadi Tanieli laul kavas prantsuskeelsena, siis tuligi idee Otsman programmi lülitada. Duetti laulavad nad aga kakskeelsena, Marju kasutab eesti ja Erkki samas laulus prantsuse keelt. "See peaks kõlama päris huvitavalt, sest Erkkil on väga eriline hääl," lootis lauljatar. Mida saab kuulata Linnar Priimägi esituses, soovis ta aga saalisolijatele üllatuseks jätta. Lisaks eelmainitule löövad Kumu kontserdil kaasa veel Raul Vaigla, Hain Hõlpus, Ain Varts ja Marko Naissoo, kellel on Marju Maryneli sõnul antud eriline au oma vanaisa Uno Naissoo laule mängida.

Kontsert kannab nime "Armastuse lugu" ning seda põhjusel, et lauljatarilt on seda omaaegset hitti ikka ja jälle soovitud. Laul on jõudnud ka uuele CDle "Marju Marynel Kuut", mis koosneb "vanadest lahedatest originaalidest". Kontserdil tuleb see esitusele ekstra selleks puhuks tellitud seades keelpillikvartetiga. Seega vana hea lugu "uues kuues".

Kontserdi peakangelane usub, et publik avastab seda kava igaüks isemoodi, sest inimesed on ju erinevad. Mõni tuleb ehk hoopis vaatama, mis esinejatel seljas on.

Esinemispaiga kohta arvas Marju Marynel Kuut, et kuna on Kumu saali ainult vaatamas käinud, siis ootab ta eeskätt seda, et kontsert mööduks ilma tehniliste äpardusteta. Saal iseenesest paistab tema hinnangul olevat hubane ja toolidki kõik selliselt paigutatud, et kellegi pea teistele ette ei peaks jääma. "Loodan, et sellest on kujunemas hubane ja meeldiv koht sellisteks üritusteks," lausus ta.

Oma kontserdist rääkides lootis lauljatar, et inimesi tuleb kohale palju, sest nii olevat saalis soojem. Ta soovitas kohale tulla varem ja teha tiiru kunstinäitusel, mis suletakse just vahetult enne kontserdi algust. "Sellest võiks tulla üks tore laupäeva õhtupoolik, mis lõpeb just parajal ajal ära, et hiljem koju teleka ette istuma või siis hoopis kuhugi edasi minna," lausus Marju Marynel kokkuvõtteks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing