Erilises kohas toimunu jääb meelde

Mari Hiiemäe 11. oktoober 2006, 00:00

Valikuvõimalusi, kus seminare pidada, on igasuguseid. Võib valida range õhkkonnaga ruumi hotellide või kontorihoonete pakutavate seminariruumide hulgast või hoopis korraldada seminar turismitalus.

Seminarikoha valik oleneb sellest, mitmepäevasena koolitus on planeeritud, koolituse eesmärgist ning loomulikult ka sellest, kui palju ressursse konkreetse ürituse tarvis varutud on.

Seminaride korraldamise teenust pakkuva firma Tallinna Konverentsid direktriss Ülla Mägi jaotab seminaride toimumiskohad laias laastus kaheks: traditsioonilised ja ebatraditsioonilised. Traditsiooniliste valikutena eelistavad seminariruumide tellijad Mägi sõnul põhiliselt hotellide konverentsikeskusi, näiteks hotellides Olümpia, Central, Viru ja Portus.

"Aga sama hästi võib seminari korraldada ka ööklubis, teatris, saunas või mõisas," ütleb Mägi. Tallinna Konverentside korraldatud seminaride omapärasemaid toimumiskohti meenutades nimetab Mägi mitmete mõisate juures asuvaid seminariruume,

Tugamanni Veskit, Linnateatri Hobuveskit, Laulasmaa SPAd, Tallinna lauluväljakut ja Glehni lossi.

Valikuvõimalusi on palju. Hea ligipääsetavus räägib Tallinna ja teiste suuremate Eesti linnade konverentsihotellides seminaride korraldamise kasuks. Kogu teenustepakett on neis kohapeal olemas ning seetõttu on seminari korraldamine ka kuluefektiivne. Tallinna konverentsikeskuste seminariruumide rendihinnad on küll kõrgemad kui maapiirkondades, kuid teenust on mugav kasutada.

Freakish Goldfishi projektijuht Heli Hansen peab kõige efektiivsemaks ja meeldejäävamaks variandiks seminaride korraldamist looduskeskkonnas väikestes turismitaludes. Hansen ütleb, et kui firma või asutus on otsustanud pidada seminari väljaspool Tallinna, siis valitakse meelsasti just turismitalu.

Seda muidugi tingimusel, et ürituse profiil kohaga sobib ning rahvast pole rohkem, kui tallu ära mahub. "Omapärased on seminarid siis, kui nad on kuskile väljasõiduga, siis ümbritseb osalejat tavapärasest erinev õhkkond," ütleb Hansen. Linnast väljas looduslikult kaunis kohas asuv seminaripaik mõjub rahustavalt ja tekitab osalejale tunde, et tal on aega ja ta saab rahulikult seminarist osa võtta. Linnasaginas tekib kergesti tööle tagasi kiirustamise tunne.

Otepääl asuva Karupesa hotelli vastuvõtu- ja müügijuht Kerli Tominga ütleb, et nende hotelli tuleb firmasid seminare pidama igalt poolt. Karupesas on seminare pidanud nii Tartu firmad kui ka näiteks asutused, millel on kontorid eri linnades laiali.

Nn eriliste kohtade - mõisate, turismitalude, spaade - puhul on oluliseks argumendiks koha meeldejäävus ning võimalikud lisategevused töise osa juures, mis üritust põnevamaks aitaksid muuta.

Kohaelamuse pärast ei pea tingimata tööpaigast kaugele sõitma, huvitavaid valikud leiab ka linnas. Frens Konverentsiteenuste tegevjuht Kadri Karu nimetab käepärase eksootikana võimalust korraldada seminare kunstigaleriides ja muuseumites.

Samuti leiab kena seminarikoha näiteks eksootilise välisilmega Pirita kloostrist Tallinnas. Kaunid ruumid seminarideks on teatrites ja kultuurikeskustes. Ajastuhõngulisi ruume pakub Raekoja platsil asuv Tallinna Matkamaja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing