Väikeomanikud Vichmann ja Lugtmeijer soovivad E.O.S.-i börsile viia

Martin Hanson 26. oktoober 2006, 00:00

Vichmanni ja Lugtmeijeri omanduses on 12 protsenti E.O.S.-i aktsiatest. Neid aktsiaid haldav investeerimispankur Kalle Norberg ütles, et börsile minekut on arutatud, kuid see on praegu ainult idee tasandil.

"Kindlasti ei juhtu seda lähiaastatel. Kui, siis kolme aasta perspektiivis," lausus Norberg. Tema sõnul oleks üks võimalik valik Tallinna börs, aga samuti on arutatud aktsiate noteerimist Oslos või Londonis.

Norberg lisas, et kõik sõltub enamusaktsionäriks olevast Severstalist.

Enne börsile minekut plaanib E.O.S. liita endaga Muugal asuva transiidiettevõtte Trendgate ning osta senised konkurendid Eurodeki ja Pakterminali, et moodustada kuni 4miljardilise varade mahuga suurettevõte.

Trendgate'i terminalid liidetakse E.O.S.-iga sellel aastal, paar kuud kulub ka Eurodeki terminalide ülevõtmiseks. Pakterminaliga peetud ostuläbirääkimised nurjusid seniste omanike vastuseisu tõttu.

Suuromanik Severstal loodab pikapeale gruppi võtta ka Läänemere ühe suurema ettevõtte Venspils Nafta ja muuta piirkonna Euroopa suurimaks transiidikeskuseks.

SEB Ühispanga aktsiamaakler Peeter Koppel ütles, et kuna tooraineturgudel ei ole tema hinnangul pikem tõusutsükkel läbi, on tervitatav sellega seotud sektori ettevõtte plaan kohalikule börsile tulla.

"Enne, kui ei ole aga rohkem informatsiooni, ei oska ma ka kahjuks midagi täpsemalt öelda. Investoritele oleks see ettevõte kindlasti huvitav. Samas tekitab minus alati skepsist väide, et keegi finantsturgudel tahaks justkui teha midagi kellegi teise heaks või lausa üldiseks hüvanguks, nagu on väidetud tänases (eilses - toim.) Ärilehes," sõnas Koppel.

Tallinna börsi juhatuse esimees Kaidi Ruusalepp sõnas, et kuni börsile pole liitumistaotlust esitatud, ei saa ta ka seda kommenteerida, kuid jutte E.O.S.-i börsiletulekust on olnud.

"Meile on olulisim, et ettevõte on detailideni läbi mõelnud, miks ta tahab börsile tulla. Parim näide siin on Olympic, kes tuli suurepäraste ideede ja kindla suunaga meie juurde ning turg ja investorid reageerisid vastavalt," lisas Ruusalepp.

Turu ülekuumenemist Ruusalepp ei näe, praegu on nõudlus kordades suurem kui pakkumine, kõik viimased IPOd on mitmekordselt üle märgitud ning inimestel on raha, mida soovitakse tulevikuks talletada.

"Tallinna börs on ühtses süsteemis Põhjamaade börsidega ning meie oleme tuhandeteks IPOdeks valmis. Küsimus on vaid turu nõudluses," mainis Ruusalepp.

Olympic Casino aktsiaid märkinud investeerimispankur Joakim Helenius ütles, et tema ei oleks huvitatud E.O.S.-i raha paigutamisest, sest see kuulub suurde gruppi, mitte ei ole iseseisev ettevõte. "Kunagi ei või teada, milline on Severstali nägemus ja plaan E.O.S.-iga," sõnas Helenius.

Helenius märkis aga, et E.O.S. oleks kindlasti oluline investeerimiskoht organisatsioonidele, kes soovivad kindlat investeeringut, sest transiidiettevõttes on pidev rahavoog ja kasum. "Tegemist oleks pikaajalise investeeringuga," lisas Helenius.

E.O.S.-i vähemusomanike Marcel Vichmanni ja Arnout Lugtmeijeri käest eile kommentaare saada ei õnnestunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing