Oskando arendas ainulaadse toote rendiseadmete ja -sõidukite jälgimiseks

Ardo Kalda 27. oktoober 2006, 00:00

RentKeeperi kaubamärgi all esitletav seade on vaid sigaretipaki suurune, ilmastikukindel ja autonoomse toite võimalusega.

RentKeeper sobib hästi nii ehitusmasinate ja kaubasaadetiste kui ka sõiduautode, mopeedide ja teiste mootorsõidukite jälgimiseks.

"RentKeeperi olemasolul ei pea rendifirmad enam muretsema, kus asub ja kuidas kasutatakse nende välja üüritud tõstukit, traktorit või rollerit," ütles Oskando juhatuse esimees Indrek Hirvlaan. "RentKeeperi väärtus seisneb võimes tagada vajalik kindlus, et renditud vara on kaitstud ja hooldatud," nentis Hirvlaan.

Seade kinnitatakse jälgitava objekti külge ning suhtlemine käib tekstisõnumite vahendusel. RentKeeper sobib hästi nii ehitusmasinate ja kaubasaadetiste kui ka sõiduautode, mopeedide ja teiste mootorsõidukite jälgimiseks.

Esimese põlvkonna RentKeeper suudab arvestada jälgitava objekti töötunde ja määrata selle asukohta.

Töötundide arvestus lihtsustab rendiseadmete korralise hoolduse aja väljaarvutamist.

Asukoha määramine vähendab aga varguseriski, kuna RentKeeper annab SMSiga omanikule teada, kus piirkonnas objekt asub.

RentKeeperit testiti edukalt selle aasta Erna retke raames, kus seade tegi võimalikuks võistkondade liikumist interneti teel jälgida.

Lähiajal täieneb RentKeeper raadiomajaka ja GPS-mooduliga, samuti lisaakuga, et seadet oleks võimalik kasutada ka ilma välise toiteta. Praegu on seade varustatud sisemise akuga, mis kestab ühe laadimisega 14 päeva. Rentkeeperi saab ühendada ka sõiduki toiteahelasse, mille puhul laeb seadme akut sõiduk ise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing