Vettus ja Pedjasaar said vahi alt priiks

Gert D. Hankewitz 10. november 2006, 00:00

Vettus, kes vanglast esimesena pääses, oli silmnähtavalt murtud mees, samm vabadusse kiire, pilk närviline. Enne autosse istumist ei öelnud ta sõnagi ajakirjanikule ega roolis olnud naisele.

Pistise andmisele kaasa aitamises kahtlustatav Pedjasaar üritas end vanglast koju läinud ametnike vahele ära peites fotole jäämisest säästa. Enne BMWsse istumist lausus ta vaid: "Sauna tahaks."

Maa-ameti endine peadirektor Kalev Kangur jäi vahi alla.

"Igaühe puhul on vahistamise alus personaalne. Vettuse ja Pedjasaare puhul oli kahtlus, et nad võivad hakata tunnistajaid mõjutama. Nüüd seda hirmu enam ei ole. Tunnistajad on juba üle kuulatud," põhjendas riigiprokurör Laura Feldmanis nende vabastamist. Mõlemad mehed andsid allkirja elukohast lahkumise keelule.

Millal võiks vahi alt pääseda Kalev Kangur, ei soovinud Feldmanis öelda, viidates, et kõik vajalikud tunnistajad ei ole veel ülekuulamisel käinud.

Uurimine edeneb Feldmanise sõnul efektiivselt, kuid seda, millal avalikkus võiks mingeid tulemusi kuulda, ta ei öelnud. "Iseenda jaoks olen muidugi mingid tähtajad paika pannud," lisas ta.

Kaitsepolitsei pidas Pedjasaare, Kanguri ja Vettuse kinni 3. oktoobril, kahtlustades Vettust Kangurile 11 miljoni kroonise pistise andmises.

Kapo kahtlustuste järgi aitas munitsipaalpoliitik Pedjasaar pistise andmisele kaasa. Pistise andmise põhjuseks olid tõenäoliselt looduskaitsemaade vahetused riigiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing