28. november 2006 kell 13:35

Eesti peipsi tindi püügikvoot väheneb kümme korda

Eesti võib järgmisel aastal Peipsi- ja Lämmijärvest püüda tänavusest kümme korda vähem peipsi tinti, ent samas ligi kaks korda rohkem ahvenat.

Eesti ja Vene kalapüügikomisjonide kinnitatud kvootide kohaselt tohib Eesti peipsi tinti 2007. aastal püüda 100 tonni tänavuse 1000 tonni asemel, põhjuseks viimastel aastatel järsult halvenenud tindivaru olukord. Eesti ahvenakvoot samas tõuseb 546 tonnilt 1000 tonnile, teatas keskkonnaministeerium.

Teiste kalade püügikvoodid muutuvad vähem. Suureneb koha püügikvoot ning vähenevad haugi, latika, särje ja kiisa püügikvoodid. Lutsu püügikvoot jääb samaks.

Venemaa kvoodid vähenesid samade kalaliikide osas mis Eestil, ent protsentuaalselt vähem, välja arvatud haugi puhul. Venemaa ahvena ja koha püügikvoodid kasvasid protsentuaalselt rohkem, koha puhul on üks põhjus Eesti tänavune ülepüük 71 tonni võrra.

Kuna Peipsi ja Pihkva järve tänavuse aasta kalapüügikvoodid on täidetud ja koha on püütud isegi lubatust rohkem on kutseline kalapüük Peipsi järvel detsembris keelatud.

Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvel kehtib järgmisel aastal võrgupüügi keeld 25. aprillist 1. septembrini.

Hetkel kuum