Noorsootöötajad said tunnustust

Pille Rõivas 08. detsember 2006, 00:00

Eile õhtul tänas haridus- ja teadusminister Mailis Reps Tallinna Õpetajate Majas esimest korda noorsootöötajaid ja koostööpartnereid panuse eest noortevaldkonna arendamisel 2006. aastal.

Noorsootöötajate ja -organisatsioonide tunnustamine on uus algatus, varem ei ole noortevaldkonnas seda tehtud.

Haridus- ja teadusministeeriumi noorteosakonna peaeksperdi Edgar Schlümmeri sõnul on tegemist loodetavasti traditsiooniliseks muutuva algatuse esimese üritusega. "Noorsootöötajate töö on väga väärtuslik, kuid kahjuks ei ole neid siiani piisavalt tunnustatud," selgitab Schlümmer algatuse tähtsust.

Sel aastal tunnustatakse suuremaid tegijaid, kes olid seotud noortevaldkonnale olulisemate algatuste või tegevustega.

Tänavu küll üksikuid noorsootöötajaid ei tunnustata, selleks kavandatakse Schlümmeri sõnul vastavat statuuti ja protseduuri järgnevatel aastatel.

Üritus on proovikiviks, et juhtida avalikkuse tähelepanu noortevaldkonnale ning noortegatöötavatele inimestele ja asutustele. "Oluline on ka tunnustada mitte ainult valdkonna esindajaid, vaid ka neid, kes on oma tegevusega soodustanud noortevaldkonna arengut," lisas Schlümmer.

Järgmise aasta on Tallinn kuulutanud noorteaastaks, mis on kaudselt seotud noorsootöö tunnustamisega. Noorteaasta näol on tegemist konkreetse omavalitsuse algatusega. Näiteks kaks aastat tagasi kuulutas Pärnu välja oma noorteaasta.

"Oleks hea, kui Pärnust ja Tallinnast võtaksid eeskuju ka teised linnad ja vallad, kes tunnevad end olevat valmis nii suureks ettevõtmiseks," lisab Schlümmer.

Tallinna Noorteaasta raames on kavandatud mitmed koostöövormid teiste linnadega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing