Mari Hiiemäe • 14. detsember 2006 kell 22:00

Muusikat poprokist raju-metal'ini

Tänavuse Green Christmasi esinejatevalikus hiilgavad nii kodumaised publikumagnetid kui ka artistid väljastpoolt Eestit. Kohal on nii karmima kui ka pehmema rokkmuusika esindajad.

11. rokkmuusika festival Green Christmas alustab programmiga täna pärast tööpäeva lõppu ning kestab kahel järjestikusel päeval südaööni. Eesti bändidest annavad suuremate publikumagnetitena kontserdi No Big Silence, Kosmikud, Metsatöll ja Slide-Fifty. Peaesinejana on välja reklaamitud Saksamaa päritolu sündipopi bänd De/Vision.

Green Christmas 2006 infojuht Kadri Ratt ütleb, et kuigi festivali üks eesmärkidest on rokkmuusika propageerimine Eestis, pole Green Christmas kindlasti mõeldud ainult ennast rokkaritena identifitseerivate inimeste jaoks ning väga karmi muusikat olevat programmis suhteliselt vähe.

Peaesineja De/Visioni side rokkmuusika ning metal'iga on hoopiski õhuke: üle kahekümneaastase lavastaažiga bänd toodab hoopiski elektroonilist popmuusikat, mis läheb õigupoolest rokiimago piiridest välja.

Ratt usub, et kuna aastatega on Green Christmasi stiil läinud märksa leebemaks, sobib festival külastamiseks kõigile kitarrimuusika austajatele.

"Tänavuse aasta muusikavalikus on päris rasket rokki, päris kerget ning kõige rohkem seda, mis sinna vahepeale jääb," ütleb ta.

Hetkel kuum