Soome ei anna Venemaale merekaabli luba

Sirje Rank 20. detsember 2006, 00:00

Ministeeriumi teatel ei suutnud loa taotleja tõestada, et suudab tagada piisava ja häireteta elektrienergiaga varustatuse. Lisaks oleks kaabli ehitus nõudnud Soomelt vähemalt 1,5 miljardi euro ulatuses täiendavaid investeeringuid ülekandevõrkude tugevdamiseks.

Impordi asemel peab Soome pöörama enam tähelepanu sellele, et suudaks riigi energiavajaduse ise rahuldada, vahendas Bloomberg.

"Uue merekaabli ehitamine vähendaks kodumaist elektri ja soojusenergia koostootmist ning aeglustaks oluliselt uute kodumaiste energialahenduste elluviimist," ütles Soome tööstus- ja kaubandusminister Mauri Pekkarinen. Impordi suurendamisega oleks kodumaisest toormest toodetud elektrienergia osa praeguselt 34 protsendilt veelgi vähenenud.

Läinud aastal moodustas elektrienergia import Venemaalt 13% Soome kogu elektrienergia tarbest.

"Loomulikult oleme me pettunud," ütles United Poweri juhatuse esimees Andras Szep. Firmal on 30 päeva aega vaidlustada ministeeriumi otsus kohtus.

United Power esitas taotluse merekaabli rajamiseks Kernovost Kotkasse juba 2004. aastal. Investeeringu suuruseks oli arvestatud 250-300 miljonit eurot. Hinnanguliselt oleks kaabli ehitus alandanud elektrienergia hinda Põhjala elektribörsil 3-9%.

Oktoobris ütles merekaabli projekti üks suuremaid vastaseid Venemaa Ühendatud Energiasüsteemide juht Anatoli Tšubais, et Venemaal tuleb elektrienergia eksporti vähendada nii palju kui võimalik, et rahuldada koduturu vajadused.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing