VKG ehitab uue põlevkiviõlitehase

Martin Hanson 21. detsember 2006, 00:00

"Põlevkiviressursi optimaalseks kasutamiseks ja tootmise laiendamiseks ehitame tehase Kohtla-Järvele. Meie praegu kasutatav tehnoloogia võimaldab töödelda ainult sellist põlevkivi, mille tüki suurus on 25-125 millimeetrit, peenemat kivi kasutada ei saa," sõnas VKG arendusjuht Jaanus Purga.

Kuna kaevandamisel tekib aga suuremas mahus just peenikest kivi, siis ressursi parema kasutamise huvides on vajalik ka selle kasutamine õlitootmiseks.

"Uus tehas on mõeldud just peene põlevkivi töötlemiseks. Asukoht Kohtla-Järvel võimaldab integreerida uue tehase olemasoleva tootmisega, sealhulgas energiatootmisega. Täpne maksumus selgub pärast tehase hanke- ja ehituslepingute sõlmimist. Tehase planeeritav võimsus on ligi 0,7 miljonit tonni põlevkivi aastas. Tehases saab tööd umbes 80 inimest," lisas Purga.

Tehase ehituse ettevalmistustöödega on juba alustatud, uus tootmisliin valmib 2008. aasta lõpuks.

Eesti Põlevkivi avalike suhete juht Raivo Lott ütles, et VKG on Eesti Põlevkivi Narva Elektrijaamade järel suuruselt teine klient umbes 2 miljoni põlevkivitonniga aastas.

"Tehased tahavad kerkida ning õli, mis kuulub naftatoodete hulka, on täna väga kuum kaup. Need tooted lähevad kiiresti kaubaks nii Eestis kui ka rahvusvahelisel turul. Seetõttu käib põlevkivile ka suur võidujooks," sõnas Lott.

Lott lisas veel, et VKG plaan tehasega mahte suurendada on positiivne ka neile, sest rohkem suuri kliente stabiliseerib ka Eesti Põlevkivi tööd. "Soojade ilmadega on Narva Elektrijaamade toodang vähenenud ja ettevõttena oleme huvitatud, et oleks tööd aasta läbi. VKG seda ka tulevikus pakub," sõnas Lott.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing