Hoolimata ülikõrgest tasemest tõusid kesklinna korterite hinnad veelgi

Anu Võlma 22. jaanuar 2007, 00:00

Äsja lõppenud 2006. aasta Tallinna ning Harjumaa kinnisvaraturgu iseloomustas mõõdukas aktiivsus.

Paljud inimesed soovisid oma elujärge parandada ning sissetulekute kasv võimaldas neil oma kodudesse ka investeerida. Seega jätkus nõudlust mitmesuguse hinna ning kvaliteeditasemega kinnisvarale küllaga.

Samas oli ka möödunud aastal veel palju läbimõtlemata ja kiirustades tehtud ostuotsuseid, mille puhul ei analüüsitud piisava põhjalikkusega ühelt poolt ostetava kinnisvara hinna ja kvaliteedi ning teisalt oma võimaluste suhet.

Äärelinnas, näiteks Nõmmel, Kalamajas ja Pelgulinnas, oli suur nõudlus remonditud või heas seisukorras kivi- ja puitmajade korteritele. Põhjalikku remonti vajavate korterite vastu oli aga huvi väiksem, põhjuseks ehitustööjõu nappus.

Läbi aegade on kesklinn olnud Tallinna nõutuim ning atraktiivseim piirkond. Kesklinna kasuks räägib kaubandus- ja teenindusasutuste ning meelelahutuskohtade lähedus, miinuseks on kindlasti parkimisprobleemid ning suuremate magistraalide ääres paiknevate elamute puhul ka liiklusmüra.

Kesklinnas muutus järelkorterite turg ostjakesksemaks ning märgata oli, et omanikud nõustusid isegi müügihinnas järeleandmisi tegema. Kesklinna järelturu korterite hinnad tõusid ca 15%.

Kesklinna korterite hinnatõusu mõjutas vast kõige enam uute korterite pakkumine. Kuna uusi kortereid kesklinna piisaval hulgal ei lisandunud, leidiski suur osa nõudlusest väljundi vanemate korterite turul.

Kesklinna järelturu korterite ruutmeetrihinnad kõikusid möödunud aastal sõltuvalt asukohast, seisukorrast ning suurusest vahemikus 22 000- 40 000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing