Ohhoo-efektiga ehitusmaterjalid

Evelin Lilleväli 05. veebruar 2007, 00:00

Bitburger Naturhäuseri kogemus näitab, et ehitusel saab korraga kasutada mõlema materjali häid omadusi.

Puitkiudbetoonist lae- ja seinaelemendid valmistatakse puitkarkassi abil purustatud pehme puidu ja kõrreliste kiududest, portlandtsemendist ning lisaainetest. Võrreldes tavaliste betoonelementidega on puitkiudbetoonelemendid kergemad transportida ja odavamad. Materjalil on head isoleerivad omadused, samuti parandab puitkiud hoone niiskuskliimat.

Tootja ja lisainfo: www.bitburger-naturhaeuser.de

15 aastat tagasi leiutatud ja Eestiski siin-seal köökide tööpindadel vilksatanud Ponti "imematerjal" Corian on astunud uue sammu pääsemaks nišitoote seisusest välja.

Innovatiivsete mööbliesemete valmistamisele spetsialiseerunud Singapuri ettevõte Design Studio pakub sarjas i.Formz Corianist tehtud paigaldamisvalmis tooteid kööki ja vannituppa.

Seni turustati Coriani lehtedena, mis ühendati hiljem liitekohtadeta pindadeks, ent valmistooted on erilahendustest soodsamad ja hõlpsamini kasutatavad.

Samas säilib looduslike mineraalide ja akrüülpolümeeri segul põhineva materjali võlu: vabana puidu, kivi jt traditsiooniliste materjalide piiravatest omadustest, täidab vee- ning kriimustuskindel Corian ka kõige loovama disaininägemuse.

Kerakujulisi kraanikausse, ümaraid ja võrkkappe sisaldav kollektsioon avastab DesignStudio sõnul "sügavuse ja kõrguse nüansse".

Tootjad ja lisainfo: www.corian.com,www.designstudio.com.sg

Aiasõbrale on vulkaaniline kivim perliit hästi teada kui mulla omaduste parandaja.

Tubawall ja Rasterwall on vastavalt poolkuu- või ristkülikukujulised paisutatud vulkaanilise perliidi graanulitest pressitud väikeelemendid-peenrapiirded. Need sobivad lillealuste ja postamentide ehitamiseks, aga ka aias kaldpindade kindlustamiseks ja müratõkete ehitamiseks.

Perliidigraanulid hoiavad hästi niiskust ja peidavad endas taimedele vajalikke toitaineid. Värvilise viimistlusega elemendid kombineeruvad omavahel kergesti, on keskkonnamõjudele vastupidavad ega külmu.

Tootja: AG für Steinindustrie, lisainfo: www.agstein.de

Lõuna-Saksamaal Baieri liidumaal toodetud kanepimatid ja -rullid sobivad nii uute kui ka vanade majade põrandate, seinte ja katuste soojustamiseks.

Toode koosneb 82-85% ulatuses kanepikiududest, 10-15% ulatuses teistest looduslikest kiududest ja 3-5% ulatuses soodast (tulekindluse tagamiseks). Ehitusmaterjalina on termokanep äärmiselt looduse- ja kasutajasõbralik. Vähese narkootilise aine sisaldusega kanepitaim kasvab koristusvalmis umbes nelja kuuga, lagundades kaasefektina õhus CO2. Kanepist soojustus on vaba terviseohtlikest toaõhku saastavatest lisanditest ja tolmab paigaldamisel väga vähe. Kuna kanepikiud ei sisalda valku, pole seda vaja ka koide ja putukate vastu töödelda. Termokanep reguleerib hästi niiskust toaõhus, seejuures on selle soojusjuhtivustegur samuti 0,04 W/mK nagu parimatel soojustusmaterjalidel.

Tootja: Hock Vertriebs GMBH, lisainfo: www.thermo-hanf.de

"Targad" majad on ammu igapäevaseks saanud, nüüd on kord "tarkade" akende käes.

Õhutussüsteem Aeronet koosneb siseneva ja väljuva õhu ventilatsiooniseadmetest, mis suhtlevad omavahel ja soovi korral ka elektriliste akende, temperatuuri- ning suitsuanduritega olemasoleva vooluvõrgu kaudu. Aeronet-seade koordineerib süsteemi erinevate elementide omavahelist suhtlust, teatades väljuva õhu ventilaatoritele sissetuleva õhu hulga ja omadused ning vastupidi.

Turvaline ja pidev ventilatsioon toimib omaniku osaluseta, reguleerides ka õhuniiskust ja -puhtust. Süsteemi on võimalik seadistada vastama eri ruumide tarvidustele ja nõuetele, elemente saab torusid-juhtmeid vedamata hõlpsasti lisada.

Tootja ja lisainfo: www.sigenia-aubi.com

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing