Üks küsimus: Millesse investeerisite mullu enim?

ÄP 23. veebruar 2007, 00:00

Toomas Tiivel, ASi Tele2 Eesti tegevjuht
Kui rahanumbrit vaadata, siis investeerisime kõige rohkem rauda, sest see on lihtsalt niivõrd kallis ja levivõrku peab konkurentsis püsimiseks kogu aeg arendama. Kui enda pingutusi vaadata, siis panustame kõige rohkem ikka oma inimestesse. Inimeste arendamine tähendab tihti väga spetsiifilisi koolitusi. Puhtalt arvutite ostmisega pole midagi teha.

Janek Kalvi, ASi Liviko tegevjuht
Üldjoontes olid meie investeeringud seadmetesse siiski mõnevõrra suuremad kui tööjõule kuluvad summad. Samas on kulunumbrid juba sama hästi kui ühe pulga peale liikunud. Oleme kasvufaasis, mistõttu meie inimeste arv suureneb iga aastaga ja seega paisuvad ka koolituskulud. Koolitus on oluline motivaator mitte ainult tööandjale, vaid ka töötajatele endile. Kuigi iga tööstur soovib tootmist automatiseerida nii palju kui võimalik, ei tööta ükski masin ilma heade inimesteta.

Olle Horm, ASi Rakvere Lihakombinaat tegevjuht
Kõige suuremad investeeringud tegime ikka seadmetesse. Seadmed on toiduainetööstuses lihtsalt niivõrd kallid. Ka inimestesse investeerimine koolituskulude näol on märgatavalt kasvanud. Ükski masin ei tee tööd ilma inimeseta, eriti kuna meil on tegemist elus ja mittestandardse toormaterjaliga, jääb käsitöö osa keskmisest suuremaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing