Võimalusi on rohkem

Katri Soe 02. märts 2007, 00:00

"Mustad! Osta mustad!" Nagu mingi kuradike sosistaks mulle nii iga kord kõrva, kui poodi saapaid ostma lähen. Ja kummalisel kombel ostangi ma järjekordselt mustad saapad. Kuigi neid on mul kodus juba kolm paari. Tõsi, ühed on ka helebeežid. Ja ühed punased saapad on mul samuti. Miks ma alati musti saapaid ostan, selle üle pani mind järele mõtlema käik Vivian Vau kingapoodi.

Aga mitte kingadest ei taha ma rääkida, ka värvisoovitused jätaksin stiilispetsialistidele. Asi on mõtteviisis, piirides, mis me oma vanu harjumusi järgides ise endale seame. Aimamata, et võimalusi on tegelikult hoopis rohkem. Mugav on jalga torgata mustad saapad ja mitte vaevata oma pead sellega, milliste riietega sobiksid näiteks oranžid või helerohelised. Mustad sobivad kõigega. Sobivad koguni nii hästi, et sulanduvad üldise massi sisse, neid isegi ei märka enam. Mugav on osta musti saapaid ja teha asju samamoodi, nagu kõik teevad. Aga nii jäävad tegemata asjad, mida veel võiks teha.

Ma mõtlen asju, mis on olulised, millele ma ammu olen mõelnud, aga mida ei ole mugav teha. Asju, mis vajavad teistmoodi mõtlemist. Erksinised kingad tunduvad ehk poeriiulil päris huvitavad, aga miks on mugavam ja turvalisem näha neid kellegi teise jalas?

Mugavuspiir on ees kui hall sein, millest on raske läbi astuda. Ees ootab tundmatu maa - kes ütleb, et see just haljendav aas on ja mitte porimülgas. Aga kust siis tulevad uued säravad ideed, kui me ikka vana musta rada käime? Tõsi, must on jõuline värv, aga ainult jõuga ju edasi ei liigu.

Aju teatavasti vajab erksaks tegutsemiseks ja uute närviühenduste tekitamiseks uusi stiimuleid. Üks võimalus on tekitada neid uut värvi kingadega. Täiesti võimalik, et piisaks juba ka mõttest, et täna panen jalga kollased saapad. Ja siis - kevad on tulemas, miks mitte kloppida tolm riiulile ootama pandud väärt mõtetelt. Või haarata kinni mõnest uuest!

Eks igaüks muidugi ise otsustab, mis värvi kingi osta, sõltuvalt sellest, kas ta on hingelt konservatiivne kuninganna Elizabeth või luksusjanune Marie Antoinette. Aga nagu juba öeldud, asi ei ole mitte ainult kingades. Võimalusi on rohkem, kui esialgu tundub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:28
Otsi:

Ava täpsem otsing