Eliiträtsep palus kohtult ajapikendust

Kadri Jakobson 09. märts 2007, 00:00

Nad on maksupettuse eest määratud 900 tundi ühiskondlikku tööd Kaagvere erikoolis küll ära teinud, kuid välja mõistetud 850 856 krooni on riigile endiselt maksmata, ehkki esimese 200 000 krooni tähtaeg oli eelmise aasta lõpus.

Eile otsustas kohus rahuldada moekunstniku ja tema abikaasa Hannu Tapani Pohjanheimo taotluse, millega nad soovivad raha tagasimaksmiseks aasta pikendust.

Šiki leopardimustrilise kostüümiga kohtusse tulnud Ülle Pohjonheimo oli kohtus ajakirjanduse kohalolu nähes ärritunud. Tema soomlasest abikaasa üritas kehaga naist fotograafi eest varjata.

"Lõpetage ära, aitab juba küll. Kas ma oleks ehk pidanud midagi säravamat selga panema?" ärritus Pohjonheimo. Kuldsete kätega moekunstnik on õmmelnud kauneid tualette kogu Eesti eliidile, sh vabariigi esimesele leedile Evelin Ilvesele.

Eile selgus kohtus, et Pohjanheimod on makseraskustes ja raha tagasimaksmine käib üle jõu. Nimelt on Pohjanheimod alates 2005. aasta juunist ära maksnud vaid 50 000 krooni.

Ühiskondliku tööna andis Ülle Pohjanheimo Kaagvere tütarlaste erikoolis tüdrukutele käsitöötunde, Hannu Tapani tegi abitöid. Kohtu ja asjaosaliste endi sõnul jäi kool nende tehtuga väga rahule.

"Terve see aasta on meie energia kulunud selle 900 tunni ühiskondliku töö täitmisele. Meil pole olnud võimalik 200 000 krooni maksta," ütles Ülle Pohjanheimo kohtus.

Kohtuniku küsimusele, millal ta suudab kohtuotsusega riigile sissenõutud raha tagasi maksta, vastas Pohjanheimo: "Ma ei kujuta ette. 2008. Me ei oska lubada."

Ta lisas, et maksu- ja tolliameti ettepanek neile oli, et Pohjanheimod maksaksid kuus 30 000-40 000 krooni. "Ma ei oska sellisest palgast undki näha," kostis Pohjanheimo.

Ülle Pohjanheimo töötab enda sõnul osalise tööajaga disainerina, Hannu Tapani aga sootuks harva ühes ekspordifirmas konsultandina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing