Aianduskeskused ja puukoolid on hooajaks valmis

Ketlin Priilinn 02. aprill 2007, 00:00

Et rohenäppude algavat hooaega pisut kergemaks teha, võtsime küsida suurtelt aiakeskustelt ja puukoolidelt, mida uut ja põnevat ning milliseid uudistooteid on neil kavas aiaomanikele tänavusel hooajal pakkuda.

Samuti uurisime, millised võiksid olla sellesuvised aiatrendid ning kas on kavas korraldada ka suuremaid soodusmüüke või kliendiüritusi.

Populaarsed ja praktilise kallakuga teemapäevad jätkuvad ka sel aastal: laupäeviti kaks korda kuus. Teemapäevad kajastavad erinevaid taimegruppe ja olulisi teemasid aias, terrassil ja toas. Uudisena kaasnevad teemapäevadega vastavad nädalased eripakkumised. Täpsem info ja ajakava www.hansaplant.ee.

Kevadine taimevalik on Hansaplantis rikkalik nagu tavaliselt. Uudisena on müügile tulemas lai valik huvitavaid männi- ja kuusesorte ning eelmise aastaga võrreldes rohkem suuri ja omanäolisi okas- ja lehtpuid.

Omakasvatatud taimedest laieneb sel aastal oluliselt rooside ja püsilillede sortiment.

Müüki tulevad sordid, mis on aretatud alles viimaste aastate jooksul ning pole Eestis varem müüdud, nt kõrge antiikroos "Eden Rose", mis valiti Saksamaal 2006. aasta aastaroosiks või uus roniroos "Kir Royal", mis on resistentne roosilehe haiguste suhtes. "Kir Royal" oli üks väheseid roose, mis eelmise aasta karmi talve Eestimaal üle elas.

Püsilillede sortimendist tuleb maikuus uudisena müügile kollase- ja punaseleheline astilbe sort.

Aiakaupade osas oleme suurendanud ümbrispottide ja aiavaaside sortimenti nii tuppa, terrassile kui ka aeda.

Suureneb ka eri tooni kivide ja dekoratiivkillustike sortiment.

Aianduskeskus Ceres saab sel aastal 15aastaseks. Algav hooaeg saab kindlasti olema meie klientidele täis juubelipakkumisi. Hooaega läbivad iganädalased eripakkumised.

Parim uudis meie klientidele on, et sellest aastast on Cerese Aianduskeskusel oma kliendikaart. Kliendikaardi omanikud saavad kõik oma ostud teha soodsamalt. Kuna aiandusele kulub aastas päris suur raha, soovitan küll meie klientidel kasutada kliendikaardi soodustusi.

Toodete valikul oleme suurt rõhku pannud just suurepärase istikutesortimendi saavutamiseks.

Meile saabub müügile lai männikollektsioon, mis koosneb ligi 40 männiliigi sortidest.

Väga lai sortiment on kadakatel, kuuskedel, elupuudel. Esiletõstmist väärivad ka kukerpuude ning lehiste kollektsioon. Kindlasti leiavad kliendid meilt eri kõrgusega hekielupuude valiku ning samuti oleme suurendanud erivormide sortimenti.

Kuna Ceres tegeleb ka taimede kasvatamisega, siis on Aianduskeskuses alati kõige värskem ja parem suvelillevalik. Kes soovib ise endale amplit kasvatada, neile on suurepäraseks uudiseks, et sellest aastast pakume oma klientidele amplililli ka noortaimedena.

Peenarde multšimiseks saabub sel aastal müügile nii eri toonides graniitkillustikku kui ka puukooremultši. Oleme oma tootevaliku kujundamisel lähtunud sellest, et endale sobivaid tooteid leiaksid nii alles alustavad aiapidajad kui ka meie põhikliendid. Järgime ikka oma firma tunnuslauset: "Kõik sinu koduaeda Cerese Aianduskeskusest."

Juhani Puukoolis on uudse teenusena sisse viidud postimüük. Postimüügikataloogi vahendusel on võimalik tooteid valida ja ka tellida ning kohe ära maksta. Esimene kataloog ilmus 1. veebruaril Maalehe vahel ning seda saadeti ka klientidele koju. Värskeim ilmus 22. märtsil ning selles pakume muu hulgas näiteks paljasjuurseid püsikuid ning seemneid, millel hilisem külvamise aeg.

Saadaval on üle 40 sordi pojenge, nii suurt valikut pole kunagi varem olnud. Samuti on selles kataloogis valik hostasid - see moodne lill sobib hästi ka hõivatud inimestele, kuna tahab suhteliselt vähe hooldamist. Pakutakse ka astilbesid ja lillesibulatest gladioole.

Maikuus ilmub kolmas kataloog ja selles pakutakse peamiselt kasvavaid taimi, näiteks suures valikus roose.

Ühe uue tootena on saadaval ka kasepaku sisse puuritud pesakastid tihastele - neid teistest aiakauplustest müügilt ei leia. Aiapidaja jaoks on ehk huvitav teada, et tihasest on rohkem kasu kui kuldnokast, kuna see lind nokib ka kahjureid.

Aianduskeskus Hortes pakub klientidele ideid meeldiva elukeskkonna loomiseks ning võimalusi ja vahendeid selle eest hoolitsemiseks.

Kontseptsiooni südameks on neli erinevat maailma.

Ilus aed. Ilusa aia loomine: õuetaimed ja tooted, mis on aia rajamisega seotud.

Aiatööd ja vaba aeg. Töötamine ja vaba aja veetmine aias - alates muru hooldamisest lõpetades aiapeo jaoks vajaminevate kaupadega.

Toataimed. Siseruumide atmosfääri kujundamine toataimede ja aksessuaaridega.

Lemmikloomakaubad. Kõik vajalik oma lemmiklooma eest hoolitsemiseks.

Peale toodete pakume klientidele uudse lisaväärtusena sise- ja välishaljastusteenuseid: näiteks aiakujundus, sisehaljastus, toataimede rent, toataimede transport, taimede ümberistutamine ja taimekompositsioonide valmistamine kohapeal.

Haljastusspetsialistil on võimalik lasta valmis joonestada oma aiaplaan ning see ka hiljem teostada või lasta rajada sisehaljastusprojekt koju või kontorisse, mis samuti teostatakse.

Alates aprillist avame senisest kolm korda suurema, 3000 m2 väliala, mis ulatub kuni Pärnu maanteeni ning kuhu tuleb suurim valik õuetaimi, istikuid, muldasid, väetisi, potte, aiatehnikat jne. Peale kaupade tulevad välialale ka inspiratsiooninurgad, näidispeenrad, veesilmad ja palju muud põnevat.

Praegu on pakkuda täiesti uus taim ladinakeelse nimega Thryptomene saxicola, mis selle aasta 13. märtsi kuupäevaga sai endale ka eestikeelse nime - kalju-hepikmürt. Tegemist on dekoratiivse taimega, mis pärit Lõuna-Austraaliast. Taim on roosakate õitega, vajab nii palju valgust kui võimalik, talub lühiajaliselt külma kuni -5 kraadi.

Aprilli teisest poolest tuleb sisse väga lai valik maitsetaimi, sealhulgas erinevaid kokku istutatud maitsetaimi. Väiksemas koguses on neid müügil juba praegu.

Korraldame ka mitmesuguseid teemapäevi, õppepäevi aga tehakse suhteliselt vähe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing