Sisearhitekti poole pöördu kohe pärast broneerimist

Enn Tosso 02. aprill 2007, 00:00

Hiljem võib muudatuste tegemine olla võimatu või minna väga kalliks.

Eesti Sisearhitektide Liidu esimehe Priit Põldme sõnutsi pakuvad arendajad tavaliselt korteri siseviimistluseks mõne tüüplahenduse, mille hulgast on võimalik valida. Tihti aga tüüplahendus klienti ei rahulda.

Põldme hinnangul on küll mitmesuguseid arendajaid, ent üldjuhul saab klient ka omapoolse siselahenduse välja pakkuda.

Siinkohal on aga oluline oma nägemus õigel ajal välja pakkuda. "Inimesed ei jälgi pahatihti ehituse ajakava ning jäävad oma ettepanekutega hiljaks," tõdeb ta ning soovitab kas enda tehtud või sisekujundaja pakutud projektimuudatused võimalikult varakult arendajale edasi anda. Põldme toob välja tavapärase vea, et inimesed soovivad hakata muudatusi tegema, kui korterikarp on juba valmis. Ent siis pole paljusid asju enam võimalik muuta, kuna torustik, juhtmed jne on juba paika pandud ning muutmine läheb väga kalliks.

Omal käel muudatuste tegemist tuleks samuti vältida, kuna sel juhul kaotab kehtivuse korterile arendaja poolt antud garantii.

Tihti tahavad kliendid muuta just seinte asukohta, materjale ning värvilahendusi. Näiteks mõni aeg tagasi üldlevinud avatud köök pole enam valdav trend.

Põldme soovitab kõik muudatused, ka näiteks värvikoodid, aktis fikseerida, et hiljem ei tuleks arusaamatusi, kus kollase seina asemel saadakse hoopis beežikas või roosa värvilahendus. Samuti tuleb paluda arendajal teha muudatuste kohta konkreetne hinnapakkumine, et vältida üllatusi, kui korter hoopis kulukamaks osutub.

Sisekujunduses saab muudatusi teha enne sisetööde faasi.

A&A Kinnisvara tegevjuhi Aivar Villemsoni sõnul on uutes korterelamutes võimalik tüüpprojektist erineva siseviimistluse ja kujundusega korterit saada seni, kuni elamu ehitus ei ole veel jõudnud siseviimistlusfaasi ning eelnevalt on saadud vastavad kokkulepped arendaja või tema esindajaga. Ta osutab sellele, et muudatuste tegemine sõltub sellest, mida ja kui põhjalikult soovitakse muuta.

"Kui korteriostjad soovivad näiteks muuta ka vannitoa, köögi või WC asukohta, tuleks muudatused kooskõlastada juba ehituse algfaasis," räägib ta.

Kui muudatused erinevad tüüpprojektist radikaalselt, kasutatakse juba sisearhitektide ja disainerite abi, kes koostavad täpsed projektid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing