IMF ennustab selleks aastaks Euroopale USAst kiiremat kasvu

Sirje Rank 13. aprill 2007, 00:00

Fond tõstis eurot kasutavate riikide selle aasta majanduskasvu prognoosi 2,3%le, samas kui USA kasvuprognoosi on fond kuue kuu taguselt 2,9 protsendilt langetanud 2,2 protsendile. Põhjuseks oodatust kiirem jahtumine USA kinnisvaraturul. USAst kasvab tänavu kiiremini isegi pikalt mõõnanud Jaapani majandus.

Maailmamajandus jätkab aga esimest korda mitme kümnendi jooksul kasvu ka ilma suurima majandusruumi vedamiseta. Kasv püsib IMFi prognoosi järgi neljandat aastat 5% piirimail.

USA veduri rolli võtavad enda kanda Euroopa, Jaapan ja Hiina.

USA kohta kirjutab IMF, et kuigi majanduskasv on viimasel aastal eluasemeturu langusest märkimisväärselt aeglustunud, on tõenäolisem stsenaarium siiski kasvu pidurdumine kui majanduslangus, seda eeldusel, et kinnisvarahindade langus ei kahjusta järsult eratarbimist. 2008. aastaks ennustab fond USA kasvu kiirenemist juba 2,8%le, samas kui Euroopa tempoks jääb jätkuvalt 2,3%.

Fond kiidab heaks eurotsooni laenuintresside tõusu ning manitseb liikmesriike kasutama häid aegu struktuurireformide jätkamiseks.

Riskid on maailmamajanduses praegu siiski selles suunas, et kasv võib tulla prognoositust aeglasem.

Peamised ohud johtuvad USA eluasemeturu riskide kõrval veel inflatsioonitempo kiirenemisest, nafta hinna võimalikust tõusust ning poliitikute seas pead tõstvast protektsionismist, mis kutsub kodumaise tööstuse kaitseks rahvusvahelisele kaubandusele tõkkeid seadma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing