Firmasport tõstab pead

Rivo Sarapik 24. aprill 2007, 00:00

Kui nõukogude ajal oli sportlikkus kollektiivis elementaarne, siis täna on mitmekesiste spordivõimaluste tõttu ettevõtete töötajate ühine sportimine spordiseltsi Kalev firmaspordi projektijuhi Marika Arro sõnul veel lapsekingades.

Stamina spordiklubi juhatuse esimees Urmo Raiend hindab ettevõtete huvi ja aktiivsuse kasvu firmaspordiüritustel kaasa lüües. Seda on näha nii Stamina korraldatava Hansapanga Tervisejooksu sarjas osalevate firmatiimide arvu kasvus kui ka jooksuvõistluste protokollides nime taha lisanduvates firmanimedes.

"Eks ettevõtete juhid ja otsustajad saa ka aru, et liikumisharrastuses osalevad inimesed on tööl efektiivsemad ja tulemuslikumad ning rahad, mida ettevõtted mitmesugustel üritustel osalemisõiguse eest tasuma peavad, on marginaalsed, võrreldes kasuga, mida nad saavad tagasi tervete ühtsete töötajate näol," leiab Raiend.

Üks suurematest firmaspordisarjadest Hansapanga Tervisejooks koosneb Tallinnas 21 ja Pärnus ning Tartus 10 jooksuetapist terviseradadel kevadest sügiseni. Kui algusaastal viis aastat tagasi lõi kaasa 230 ettevõtete töötajatest koosnenud meeskonda, siis 2006. aasta läks lukku tulemusega 570, sel aastal oodatakse veel ca 80 ettevõtte lisandumist.

"Kui silmas pidada etapile tulemisega kaasnevaid liiklusummikuid ja parkimisprobleeme, siis võib öelda, et lagi on juba käes. Sellest tulenevalt oleme sel aastal sunnitud osa etapikohti, kuhu ligipääs tekitab ummikuid ja kus parkimine on probleem, välja jätma," lisab Raiend. Muud näitajad kasvu praegu ei piiragi.

Spordiklubi Kalev korraldatud kolmel suuremal firmaspordiüritusel osales eelmisel aastal kokku 113 ettevõtet, mõni osales kõigil, teine võistles vaid endi tugevamatel aladel.

"Kui Eestis tegutseb ca 40 000 ettevõtet, siis 113 ettevõtet on murdosa võimalikust," lisab Arro.

Kinnisvarafirma Q Vara meeskond osaleb sel aastal kolmandat korda Hansapanga Tervisejooksusarjas ning lööb kaasa veidi ekstreemsemas kestvusspordisarjas Hansapanga Xdream. Ettevõtte korvpallimeeskond, milles 90% meestöötajaist, osaleb esimesel Kinnisvarafirmade Liidu korvpalliturniiril. Koos käidi tänavu ka Tartu maratonil. Eelmise aasta loetellu jääb veel Tallinna orienteerumispäevakutel osalemine. Samuti korraldab ettevõte Paides triatloni.

Q Vara sisekommunikatsioonijuht Annika Vaikla selgitab, et ettevõttest aktiivsete leidmine ning meeskondade kokkupanemine on lihtne, sest kogu kontserni 80 töötajast on enamik töötajaist mingil moel aktiivsed. "Ei ole üldse küsimust, võin juba meeskonna ja inimesed ära registreerida ning tean, et lüüakse kaasa," selgitab Vaikla. "Meie inimestel ikka spordivaim sees."

Spordivaimu tõttu ei olegi ühte eestvedajat üritustele tarvis. "Ideid on inimestel palju ja neid jagatakse üksteisega. Pigem on nii, et igale poole, kuhu tahaks, ei jõua," lisab Vaikla.

Suve lõpus toimuva Paide triatloni korraldamises panevad käe külge kõik töötajad. "Triatloni organiseerimine ja meeskonnaalade harrastamine on meeskonna ehituseks väga hea võimalus," leiab Vaikla. "Tööl on tihti nii kiire, et ei jõua väga muusse süveneda. Koos sörgirajal aga saad teada, kuidas inimesel tegelikult läheb." Samuti saab ettevõtte struktuuris välja kujunenud ja toimivaid rolle vahetada: kes on projektijuht või administraator tööl, ei pruugi seda korralduses olla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing