Rehe tegi Sampole topeltkasumi

Piret Reiljan 03. mai 2007, 00:00

Vaatamata klientide arvu üsna tagasihoidlikule kasvule on selle aasta esimene kvartal puhaskasumit vaadates Sampo Panga jaoks viimaste aastate edukaim.

Sampo Panga juhatuse esimees Aivar Rehe põhjendas suurt kasumi kasvu jõulise ärimahtude kasvuga. Sellest annavad märku ka 50-100 protsenti kasvanud teenustasutulud. Näiteks puhas intressitulu kasvas Sampo Pangas aastaga 54 protsenti ja teenitud muu tulu 138 protsenti.

"Muu tulu kasvu toetasid peamiselt valuutavahetuse mahu kasv ning võlakirjadest saadava kasumi suurenemine," selgitas Rehe.

Ka Eesti panganduse turuliidri Hansapank Eesti tegevjuht Priit Põldoja kinnitas, et pangad lõikavad praegu hiigelkasumit tänu eelmisel aastal toimunud ärimahtude kasvule. "Ma arvan, et väga jõuline kasv tuleb ka teises kvartalis, aga aasta teisel poolel kasumi kasv aeglustub," ütles Põldoja.

Hansapanga juht tõdes, et hiigelkasvud kasuminumbrites ületasid ka nende endi ootusi. "Järsku kasvu aeglustumist ma siiski ei usu," jäi ta optimistlikuks.

Rehe nimetas Sampo panga tugevaimaks küljeks elektroonilisi teenuseid.

"Tähelepanuväärne on, et meie klientidest 92 protsenti on Sampo internetipanga ja 81 protsenti telefonipanga kasutajad," sõnas Rehe ja lisas, et need näitajad on Eesti kõrgeimad ja Sampo peab jätkuvalt oluliseks nende kanalite arendamist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing