Efektvärvid toovad ruumidesse särtsakuse

Susan Lahesalu 07. mai 2007, 00:00

Lähemal uurimisel selgub, et võimalusi on pehmelt öeldes mustmiljon. Lase ainult fantaasial lennata, ning võid kas või iga kuu endale uutmoodi elamise tekitada.

Nii mõnedki värvifirmad korraldavad koolitusi, et anda müüjatele ja sisekujundajatele edasi värvimisjuhiseid ja jagada teavet uute toodete kohta.

Firma Caparol korraldatud värve ja viimistlusvõimalusi tutvustavalt ürituselt läksingi otsima tummisemat teavet efekt- ja dekoratiivvärvide võimalustest.

See oli inspireeriv ning huvitav kogemus. Selgus, et kõige lihtsam viis oma kodu väljanägemist veidi muuta, on kasutada lasuurvärve. Lasuurvärv on kergelt läbikumav värv, mida kantakse õige tooni saavutamiseks peale kaks korda. Mida rohkem kihte, seda rohkem pigmenti.

Kõige huvitavamad on Arte-Lasur värvid - neis on mittelahustuvad värvainetükikesed sees ning see värv jääb eriti efektne n-ö liivasele ehk ebatasasele pinnale.

Mustreid saab tekitada ka randmeliigutusega, võimalik on ka kõik pintslijäljed lihtsalt pehme kuiva pintsliga üle tõmmates eemaldada. Samuti saab teha sujuva ülemineku näiteks valgest tumeoranžini.

Võimalik on osta ka vastavad tapeedid (aluspinnad), mida üle värvides saab seinale põnevad mustrid ja reljeefid (klaaskiud- ja struktuurtapeedid). Lisaks on olemas krohvid ja dekoratiivsed viimistluspahtlid, mis nõuavad mahukamat tööd, kuid tulemus on eriti efektne.

Uudne ja huvitav meetod on nn helbetehnika. Saadaval on mitmesuguseid helbesegusid, mis pritsitakse vastava püstoliga liimisele seinale. Järgmisel päeval pühitakse lahtised helbed maha ja lakitakse sein üle. Sellisel meetodil saab kiiresti kauniks suured pinnad (näiteks koridorid, fuajeed, trepikojad).

Iseenesest lihtne viis muuta ükskõik milline pind värskemaks on kasutada Capadecor-Putzi (mitmevärviline väga kulumiskindel kattekiht siseseintele), kuid selle värvi puhul tasub kindlasti konsultandi käest esmalt võtteid õppida, siis kulgeb ka edaspidine töö viperusteta. Värv kantakse peale rulliga (15 mm karvapikkusega), kuid rull tuleb sisse töötada, et värv jõuaks rulli sisse ka. Peale kanda risti-rästi.

Saadaval on ka kõrgläikega toonitavad lakid, mida on võimalik kanda kõikvõimalikele siledatele pindadele: puit, metall; uksed-aknad, mööbel. Seina aluspind peab olema väga tugev, et värv lahti ei tuleks lahti. Põnevat varjundit pakuvad ka metallikefektiga värvid.

Täiesti uudsed ja kindlasti populaarsust koguvad on Wellness-värvid. Need on toodetud samasugustes tingimustes kui toiduainedki ning sellise värvi säilivusaeg purgis on pool aastat, neid saab pesta ja need on allergiavabad. Wellness-värvide hulgas on olemas näiteks eraldi värv elektromagnetilise kiirguse vastu, samuti isepuhastuv seinavärv köökidesse.

Tänapäeval tundub värvimine olevat lausa lust ja esteetilist naudingut pakkuv tegevus. Tuleb ainult eeltöö ära teha ja uurida, millised võimalused on ja kuidas neid kasutada. Seejärel laske ainult fantaasial lennata!

Efektvärvide kasutamine on sisekujunduses üpris populaarne ning neid kasutatakse päris tihti. Tavaliselt soovitab sisekujundaja või arhitekt ise efektvärve kasutada, kuna neil on kogemus ja nad tunnevad kaupa.

Tavainimene ei pruugi ise kohe selle peale tulla, et hakata efektvärviga sisekujundust tegema.

Ise oleme kasutanud efektvärve suurtel objektidel, näiteks kaubanduskeskustes betoonpostide viimistluseks, kui need interjööri jäävad, või tekitanud n-ö ekraane hotelli fuajeedesse. Suuri seinapindu on efektvärvidega väga hea katta. Jääb huvitavam ning on lihtsasti teostatav.

Kindlasti leiab värvimistööde tegemisel abi kauplustest. Sobivat materjali oskavad soovitada ka head müüjad.

Aina rohkem tahetakse isikupäraseid lahendusi ning tehakse enam struktuurseid pindu. Suurema ja väiksema struktuuriga viimistluskrohvid leiavad enam rakendust ka sisetingimustes. Võrreldes varasemaga kasutakse rohkem ka väiksemat struktuuri jätvaid kruntvärve.

Tihti kaetakse pinnad lõpuks kas metalset läiget andva värvi või lasuuriga. Metallikefektiga läikivad tooted on populaarsed.

Lihtsamaid tehnikaid kasutavad inimesed, kes julgevad ise pintsli kätte võtta. Keerukamad tehnikad on aga dekoratiivviimistlusfirmade pärusmaa.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing