Kindel elamus muusikast

Kersti Inno 25. mai 2007, 00:00

"Olen saanud juba riielda, miks on plakatile kirjutatud "kõlavad maailma armastatuimad ooperihitid" - see oleks nagu mõistete sassiajamine," tõdeb gala korraldaja Mart Mikk.

"Mis seal salata, ooperis on samuti hitid. Ooper on olnud tegelikult üle neljasaja aasta kaasaegne kunstivorm. Miks me siis aastal 2007 peame ooperist rääkima, nagu see oleks mingi tolmuga kaetud vana asi? Loomulikult võivad ka ooperis olla hitid," on ta veendunud.

Kuningas Arthuri Galal kõlab maailma ooperiliteratuurist meeshäältele loodud paremik, kuna kontserdi sünnilugu 10 aastat tagasi oli seotud ülemaailmse noorte meeste organisatsiooniga Round Table.

Paratamatult korduvad kontserdist kontserdisse mõned kuulsamad aariad ning duetid, kuid alati värskendatakse kava ka mõne vähem tuntud numbriga. Tavaliselt on Kuningas Arthuri Galal esinenud kolm solisti, seekord on soliste viis. Neist korduvalt La Scalaski laulnud suurepärast bulgaaria tenorit Kaludi Kaludowit peab Mart Mikk külalistest üheks oma vaieldamatuks soosikuks.

Eesti tenor Juhan Tralla läheb Kuningas Arthuri Galalt praktiliselt otse väga kaalukale konkursile - BBC "Cardiff Singer of the World". Soome bariton Hannu Niemelä oli Tüüri ooperi "Wallenberg" Saksamaal toimunud esiettekandes nimiosatäitja, bariton Rauno Elp on tänavune Georg Otsa preemia laureaat ja bass Leonid Savitski sai mulluse Otsa-preemia.

Laval on ka tuleviku ümarlaua rüütlid rahvusooper Estonia poistekoori näol. Mängib Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Dirigeerib Vello Pähn.

Korraldajad tõdevad uhkustundega, et lisaks meeldejäävatele kontserdielamustele on Kuningas Arthuri Galad toonud üheksal korral tänu paljude inimeste heale tahtele endaga kaasa positiivseid muutusi Eesti kultuurielus ning toetanud abivajajaid.

Ja mis kõige tähtsam: kõik senised toetusobjektid on tänaseks saanud reaalsuseks või siis kohe-kohe teoks saamas.

Kümnenda Kuningas Arthuri Gala toetusobjekt ei ole varasematega võrreldes nii atraktiivne, kuid selle taga on taotlus mõelda kaugemale ette, et ka tulevikus, mil kontserte enam ei korraldata, saaks jätkata mitmesuguste põrutavate algatuste aitamist. Seetõttu asutatakse tänavustest tuludest hoopis Kuningas Arthuri sihtkapital.

Kontserdi ülim eesmärk on aga elamus muusikast, mis Kuningas Arthuri Gala puhul on garanteeritud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing