Tööstusliku hariduse saab kutsekoolist

Kertu Kongas 11. juuni 2007, 00:00

Õppekeskus on üks moodsama õpikeskkonnaga haridusasutusi Eestis, kuuludes e-Kutsekooli konsortsiumi.

Kutseõppekeskuse direktori Margus Ojaotsa sõnul on nende kooli eeliseks selle asukoht.

"Ida-Virumaa on eelkõige tööstus- ja energeetikapiirkond ning enamik nende valdkondade ettevõtteid asub siin. Seega on meie lõpetajal hea endale erialane amet leida," räägib Ojaots.

Erialasid on palju ja neid saab õppida nii põhikooli kui ka keskkooli põhjal. Puidupingitööliseks saab õppida ka põhihariduseta.

Põhihariduse baasil õpetatakse kodumajandust, arvutiteenindust, multimeediateh-noloogiaid, automaatikat ja üldehitust, samuti autotehniku, müürsepa, tisleri, keevitaja, pagari, kondiitri, koka ja müüja ametit.

Keskhariduse põhjal on valik laiem: kinnisvarahooldus, puhastusteenindus, keevitaja, rõivaõmbleja, veokorraldus, tarkvara ja andmebaaside haldus, multimeediatehnoloogiad, automaatika, mehhatroonika, üldehitus, infotehnoloogia, elektrik, müüja, ärikorraldus, raamatupidamine, metallitöötlemise tehnoloogia, käsitöömeister, rätsepatöö, elektriseadmete hooldus ja remont, soojusenergeetika hooldus ja remont, hotelliteenindus, toitlustusteenindus, autotehnik, turismikorraldus ja tekstiilitehnoloogia.

Tallinna Tööstushariduskeskus (TTHK) on üks Eesti suuremaid kutsehariduskeskusi. Seal saab õppida nii eesti kui ka vene keeles.

Õppetöö toimub koolis kursuste süsteemis. Põhihariduse baasil saab TTHKs õppida automaatikuks, autotehnikuks, keevitajaks, mehhatroonikuks, metallitööliseks, nahktoodete valmistajaks, rõivaala müügikonsultandiks, rõivaõmblejaks ja sisekujundaja assistendiks.

Keskhariduse põhjal saab õppida CNC-pinkide seadistajaks (arvjuhtimisega pinkide hooldajaks ja häälestajaks), keevitajaks, mehhatrooni-kuks, juuksuriks ja iluteenindajaks, rõivaste müügikonsultandiks ning õmblejaks.

TTHK pakub ka täiend- ja ümberõppe võimalusi sellistel erialadel nagu keevitamine, pneumaatika ja hüdraulika, automaatika, CNC-programmeerimine, õmblemine ja rätsepatöö.

Viimase paari aastaga on eurotoetuste abil komplekteeritud mitu tipptasemel tehnikaga õppeklassi. 2005. aastal valmis Balti riikides ainulaadne, ligi viis miljonit krooni maksnud hüdraulika õppeklass.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus asub Jõhvis, kooli ehitus- ja mehaanikaosakond Kohtla-Järvel ning see on ainuke kakskeelne kool maakonnas.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus alustas ühtse õppeasutusena 2005. aastal, mil see komplekteeriti kolmest asutusest: Jõhvi ametikoolist, Kohtla-Järve polütehnikumist ja Kohtla-Järve kutsekoolist.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse arendustalituse juhataja Ene-Ehala Urbala meelest ei tohiks kutseharidust alahinnata. "Tänapäeva kutsekooli lõpetaja on saanud tänapäevase kutsehariduse ning suudab konkureerida ka Euroopa Liidu tööturul, kui on sooritanud vastava kutsestandardi eksami," lisab Urbala.

Õpetatavad erialad jagunevad nelja osakonna vahel: infotehnoloogia ja majanduse, teeninduse ja toitlustuse, ehituse ja mehaanika ning tehnoloogiaosakond. Ehituse ja mehaanika osakonnas saab õppida ehitajaks, ehituspuusepaks, ehitusviimistlejaks, keevitajaks, metallitööliseks ja autode ja masinate remontijaks. Tehnoloogia osakonnas õpetatakse tööstustehnoloogiat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing