Eesti tippmuusikud tervitavad suve terve nädala Suure-Jaanis

Kersti Inno 15. juuni 2007, 00:00

Eesti klassikalise muusika austajatel on põhjust ette võtta teekond Suure-Jaani, kus homsest algab heliloojatele Kappidele pühendatud muusikafestival.

Festival kestab terve nädala ning toob Kesk-Eesti väikelinna enneolematu hulga muusikuid.

Avalöök toimub heliloojate Kappide majamuuseumis ning lõppkontserdile Suure-Jaani laululaval järgneb jaanituli.

Kaheksa päeva jooksul leiab aset 20 kontserti, samuti ka Mart Saare nimeline laulukonkurss, mis pühendatud Hüpassaare lauliku 125. sünniaastapäevale.

Avatakse näitus, käiakse kodumaa kuulsate komponistide kalmudel.

Kappide dünastia väljapaistvaim esindaja oli Artur Kapp (1878-1952).

Tema auks on nimetatud ka Suure-Jaani kohvik Arturi Juures, kus toimuvad mitmed festivali üritused: lõunatunnid Peterburi mungakloostri karismaatilise kooriga Optina Pustõn ning eesti muusikute Olav Ehala, Mati Palmi, saksofonist Villu Veski ja lõõtspillimängija Tarmo Noormaaga. Ka kohviku välilaval toimub kontserte.

Suurel avakontserdil Suure-Jaani gümnaasiumi uues spordihoones esineb Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Eri Klasi juhatusel.

Kavas on kolme Kappide dünastia esindaja, Arturi, tema poja Eugeni ja vennapoeg Villemi looming. Griegi klaverikontserdi esitusel soleerib tipp-pianist Peep Lassmann.

Suure-Jaani kirikus toimub mitu kammerkontserti, kus eesti heliloojate loomingu kõrval tehakse kummardus ka muusikaajaloo ühele väljapaistvamale suurkujule Buxtehudele, kelle sünnist möödub tänavu 370 ja surmast 300 aastat.

22. juunil saab samas nautida Villu Veski ja Tiit Kalluste esituses ja tuntud headuses Põhjala saarte hääli. 23. juunil esineb kirikus Pärnu Linnaorkester, kes tähistab selle kontserdiga oma dirigendi Jüri Alperteni 50. sünnipäeva.

Eesti rahvusmeeskoor esitab 20. juunil Lõhavere linnamäel koos Metsatölliga kava "Raua needmine". 22. juunil saab Suure-Jaani jahimaja terrassil kuulata erinevate maade rahvalikku meeleolumuusikat Aavo Otsa Muusikastuudio puhkpillipoiste esituses.

Festivali üks võluvaid traditsioone on päikesetõusukontsert Hüpassaare rabasaarel. Muusikaga minnakse looduses vastu päikesetõusule 23. juunil kell 3 koos Soo-orkestri ja Hendrik Relvega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing